XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 29.06.2014 R.

  

1.Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Eucharystiach i procesjach podczas oktawy Bożego Ciała, którzy budowali ołtarze, przywieźli drzewka brzozowe, niosącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom; podziękowania składamy liturgicznej służbie ołtarza. Ostatnie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie w poniedziałek o godz. 18.00 w kaplicy.

2.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca 4 lipca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 16.30. O godz. 18.00 będzie Msza św. w kościele, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt oddania.

3.Pierwsza sobota miesiąca przypada 5 lipca. Kapłani odwiedzą swoich chorych począwszy od godz. 8.00.

4.Zachęcamy parafian do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00.

5.Od wtorku 1 lipca zacznie obowiązywać wakacyjny porządek sprawowania Mszy św. W dni powszednie Msze św. będą o godz. 8.00 i 18.00 – nie będzie Mszy św. o godz. 7.00; od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Biuro parafialne nie będzie czynne w soboty.

6.Dzisiaj wyjeżdżamy na parafialną pielgrzymkę w Bieszczady. Wyjazd zapisanych osób o godz. 20.00 sprzed kościoła.

7.Otrzymaliśmy w tym tygodniu zgodę na powiększenie ilości dzieci w naszym przedszkolu Duszek; mamy jeszcze kilka miejsc wolnych na rok szkolny 2014/2015, zapisy i szczegóły u pani dyrektor przedszkola.

8.Już niebawem rozpocznie się czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w ten nurt, zapraszamy na pielgrzymowanie z grupą czerwono-żółtą. Tegoroczne rekolekcje w drodze potrwają od 25 lipca do 6 sierpnia. Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Marcin Przybylski. Informacje można uzyskać także na stronie www.dmdomino.pl. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe. Ze względów organizacyjnych prosimy o niezwlekanie z zapisami. 

9.Parafianie i sympatycy grupy czerwono-żółtej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, niech złożą je na kartkach do pudełka. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom (na stoliku wyłożone są kartki do wpisywania intencji).

10. Organizujemy wyjazd na powitanie pieszych pielgrzymów do Częstochowy i Krakowa 5 i 6 sierpnia. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

11.Przypominamy, że siłownia czynna jest we wtorki i piątki od godz. 16.00 do 19.00 w czasie wakacji biblioteka będzie nieczynna.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; natomiast w przyszłą niedzielę wydamy kolejny numer parafialnego miesięcznika Płomień Ducha.

13.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii  Władysławę Sypniewską, Wiesławę Książkiewicz i Wacława Zimnego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu