XII NIEDZIELA ZWYKŁA 22.06.2014 R.

 

1.Trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy parafian do udziału w Eucharystiach sprawowanych codziennie o godz. 18.00; po których jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja na zewnątrz kościoła.

2.W czwartek 26 czerwca przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicą Jagiellońską, Jagiełły, Marulewską, Lipową i Ks. Ziarniaka, Mieszkańców tych ulic prosimy o udekorowanie okien domów i mieszkań.

3.W piątek 27 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – jest to święto patronalne adoratorek Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja do ołtarza Serca Pana Jezusa – zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

4.W sobotę 28 czerwca obchodzimy święto Niepokalanego serca NMP.

5.Już niebawem rozpocznie się czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w ten nurt, zapraszamy na pielgrzymowanie z grupą czerwono-żółtą. Tegoroczne rekolekcje w drodze potrwają od 25 lipca do 6 sierpnia. Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Marcin Przybylski. Spotkania organizacyjne będą 28 czerwca (w sobotę) oraz 19 lipca o godz. 20.00 w kaplicy. Informacje można uzyskać także na stronie www.dmdomino.pl. W zakrystii można pobrać formularze zgłoszeniowe. Ze względów organizacyjnych prosimy o niezwlekanie z zapisami. 

6.Parafianie i sympatycy grupy czerwono-żółtej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, niech złożą je na kartkach do pudełka. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom (na stoliku wyłożone są kartki do wpisywania intencji).

7. Przypominamy, że od 25 do 30 lipca organizujemy wyjazd nad morze dla rodziców z dziećmi, dla młodzieży i dorosłych. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii. Organizujemy wyjazd na powitanie pieszych pielgrzymów do Częstochowy i Krakowa 5 i 6 sierpnia. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

8.Ze względu na kongregacje kapłanów dekanatów inowrocławskich w najbliższa sobotę biuro parafialne będzie nieczynne

9.Przypominamy, że siłownia parafialna czynna jest we wtorki i piątki od godz. 16.00 do 19.00 zaś biblioteka parafialna w środy od 17.00 do 19.00.

10.Zespół Szkół Katolickich prowadzi nabór do I klas gimnazjum. Szczegóły w sekretariacie szkoły.

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; otrzymaliśmy także nowy numer miesięcznika dla młodzieży Miłujcie się.