UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 1.06.2014 R.

1.Ingres nowego ordynariusza i Prymasa Polski do katedry gnieźnieńskiej będzie w sobotę 7 czerwca; Msza św. o godz. 12.00.

2.Dzisiaj w całej Polsce, także i w naszej parafii po Mszach Świętych zbierane są ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Zachęcamy do ofiarności na ten cel.

3.Miesiąc czerwiec liturgicznie poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszej parafii nabożeństwa czerwcowe sprawowane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w kaplicy, a następnie będzie Msza św.

4.W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 za zmarłych współmałżonków, których napisane nazwiska  można złożyć przed Eucharystią.

5.Pierwszy piątek miesiąca przypada 6 czerwca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie od godz. 16.30 do 18.00, a następnie o godz. 18.00  Msza św. w kościele, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe. 

6.Pierwsza sobota miesiąca przypada 7 czerwca, kapłani odwiedzą swoich chorych począwszy od godz. 8.00, ks. Marcin odwiedzi chorych 14 czerwca.

7.Już za tydzień przeżywać będziemy uroczystość odpustową Zesłania Ducha Św.  Msza Św. odpustowa, na którą zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców Inowrocławia, będzie sprawowana o godz. 18.00; Eucharystii przewodniczyć będzie i wygłosi okolicznościowe kazanie Ks. Jarosław Szotkiewicz – superior misjonarzy oblatów z Gorzowa. Wielkopolskiego. O godz. 20.00 w sobotę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne z prośbą o uzdrowienie.

8.W niedzielę Zesłania Ducha Świętego Msze św. będą celebrowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 – nie będzie Mszy św. popołudniowych. Od godz. 14.00 na ulicy ks. Ziarniaka, która tego dnia będzie zamknięta dla ruchu, rozpocznie się festyn parafialny: najpierw zabawy i konkursy dla dzieci z rodzicami, następnie występy zespołów muzycznych, wystąpi aż 7 zespołów; gwiazdą wieczoru będzie program show Roberta Rozmusa. Festyn zakończy się około godz. 22.00. Na terenach przykościelnych stoiska z jedzeniem, swojskim jadłem, pieczonym przez parafianki ciastem, wesołe miasteczko, stoisko medyczne oraz policji; w czasie trwania festynu będą pokazy strażackie. Zachęcamy do kupowania losów w loterii fantowej – każdy los wygrywa – losy będzie można nabywać już od godz. 8.30. Każdy zakupiony los będzie brał udział w losowaniu nagród głównych, którymi będą: tygodniowy wypoczynek dla dwóch osób nad morzem, wycieczka w Bieszczady, lodówka i wiele innych. Niech 7 – 8 czerwiec będzie rzeczywistym świętem całej naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy parafian o pomoc w organizacji festynu, zwłaszcza prosimy o fanty na loterię fantową, parafianki prosimy o ciasto, które można przynieść w sobotę lub w niedzielę do biura Caritas

9.W dniach 7-8 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie młodych na Polach Lednickich. Zapisy o odbiór formularzy zgłoszeniowych do 4 czerwca u ks. Marcina.

10.Przypominamy, ze siłownia czynna jest we wtorki i piątki od godz. 16.00 do 19.00, zaś biblioteka parafialna w środy od godz. 17.00 do 19.00.

11.Próba liturgiczna dla dzieci mających obchodzić rocznicę I Komunii Św. będzie w czwartek o godz. 17.00.

12.W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu zbierać będziemy ofiary na cele renowacyjno – inwestycyjne prowadzone w naszej parafii.

13.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, nie udało nam się wydrukować naszej gazety parafialnej; będzie do nabycia w przyszłą niedzielę.

14.W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej rodziny parafialnej Irenę Lewandowską.  Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.