UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 15.06.2014 R.

 

 

 

1.W najbliższy czwartek 19 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w tradycji nazywaną uroczystością Bożego Ciała. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. Ogólno inowrocławska procesja Bożego Ciała pod przewodnictwem Ks. Bp Krzysztofa Wętkowskiego rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 sprawowana w kościele Zwiastowania NMP.

2.We wtorek 17 czerwca obchodzimy wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego. W naszej parafii, w dolnej kaplicy znajdują się relikwie kości tego świętego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po której odmówimy modlitwę do św. brata Alberta, a następnie będzie możliwość ucałowania relikwii.

3.Zachęcamy parafian do udziału w Eucharystiach sprawowanych w czasie oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00, po których codziennie będzie procesja z Najświętszym Sakramentem na zewnątrz kościoła; w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków. Próba dla tych dziewczynek będzie w najbliższy wtorek o godz. 17.00 przy wejściu do przedszkola.

4.Emeryci i renciści wyjeżdżają na jedenastodniowy wypoczynek nad morze – wyjazd we wtorek 17 czerwca o godz. 6.00 sprzed kościoła. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych na ten wyjazd, także na wycieczkę w Bieszczady. Natomiast od 25 do 30 lipca organizujemy wyjazd nad morze dla rodziców z dziećmi, dla młodzieży i dorosłych. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

5.Przypominamy, że siłownia parafialna czynna jest we wtorki i piątki od godz. 16.00 do 19.00 zaś biblioteka parafialna w środy od 17.00 do 19.00.

6.W dniach od 1 do lipca będzie ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę. Szczegóły i zapisy u ks. Dariusza Żochowskiego.

7.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; także, kto jeszcze nie nabył nasz miesięcznik parafialny Płomień Ducha w cenie 3 złote.