UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO 8.06.2014 R.

1.W niedzielę Zesłania Ducha Świętego Msze św. będą celebrowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 – nie będzie Mszy św. popołudniowych. Parafian, mieszkańców Inowrocławia oraz gości zapraszamy na IV festyn parafialny.  Od godz. 14.00 na ulicy ks. Ziarniaka będą konkursy i zabawy dla dzieci z rodzicami, następnie wystąpią zespoły: Kruszowianki, Chór Rozrywkowy Aksamit, soliści Szkoły Wokalistyki Estradowej, wokalista Remigiusz Kuźmiński, zespół Propaganda Dei, wokalista Jarosław Wist i gwiazda wieczoru show znanego aktoraRoberta Rozmusa. Na terenach przykościelnych stoiska z jedzeniem, swojskim jadłem, pieczonym przez parafianki ciastem, kiełbasa z grilla, wesołe miasteczko, stoisko medyczne oraz policji; w czasie trwania festynu będą pokazy strażackie. Zachęcamy do kupowania losów w loterii fantowej – każdy los wygrywa.  Każdy zakupiony los będzie brał udział w losowaniu nagród głównych, którymi będą: tygodniowy wypoczynek dla dwóch osób nad morzem, wycieczka w Bieszczady, robot kuchenny, kuchenka mikrofalowa i wiele innych. Zachęcamy także do oddawania krwi. Niech 7 – 8 czerwiec będzie rzeczywistym świętem całej naszej wspólnoty parafialnej.  

2.W poniedziałek 9 czerwca obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Zachęcamy do uczestniczenia w Mszach św., które tego dnia będą celebrowane w kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00

3.W piątek 13 czerwca zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00 a po niej na nabożeństwo fatimskie; prosimy zabrać ze sobą świece. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 18.00.

4.Za tydzień, w niedziele obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia dzieci klas III będą dziękowały Panu Bogu za I rocznicę przyjęcia Komunii Św. na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę o godz. 10.00.

5.Emeryci i renciści wyjeżdżają na sześciodniowy wypoczynek nad morze – wyjazd 10 czerwca o godz. 6.00 sprzed kościoła.

6.W minioną sobotę odbyła się X Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Nasza parafia po raz kolejny stanęła na podium i zajęła III miejsce. Wszyscy uczestnicy parafiady zostaną udekorowani pamiątkowymi medalami podczas parafialnego festyn ok. godz. 15.00. Gratulujemy i zapraszamy po odbiór medali

7.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno – renowacyjne prowadzone w naszym kościele.

8.Za niecałe 50 dni wyruszy na Jasną Górę grupa czerwono-żółta, dlatego w przyszłą niedzielę w homilii podjęty zostanie temat pielgrzymowania. Pielgrzymka to ważne dzieło ewangelizacyjne w naszej archidiecezji, a jednocześnie przedsięwzięcie potrzebujące wsparcia materialnego. Dlatego po każdej mszy św. pielgrzymi zbierać będą do puszek m.in. na zakup nowej tuby i inne potrzeby. 

9.Duszpasterstwo DOMino zaprasza młodych ludzi do wzięcia udziału w warsztatach wyjazdowych nt. roli i duchowości lidera oraz odkrywania miejsca we wspólnocie (grupie). Szkolenia planowane są 20 i 21 czerwca. Szczegóły i zgłoszenia u ks. Marcina.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; wydaliśmy na dzisiejszą uroczystość nowy numer parafialnego miesięcznika Płomień Ducha – do nabycia przy wyjściu ze świątyni w cenie 3 złote.

11.W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej rodziny parafialnej Zofię Sikorską, Lidię Janowczyk i Marzenę Gocał.  Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.