VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 25.05.2014 R.

1.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszej parafii są codziennie o godz. 20.30, jedynie w środy po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

2.W najbliższy poniedziałek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim mamom życzymy obfitych łask Bożych oraz samych radości z zaszczytnego powołania jakim jest macierzyństwo. Za mamy będziemy się szczególnie modlić w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.

3.W sobotę 31 maja na zakończenie nabożeństw majowych przybędzie do naszej parafii i wystąpi chór świętej Cecylii działający przy parafii Chrystusa Króla w Bydgoszczy z koncertem zatytułowanym Ave Maria. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00, na który wszystkich parafian i mieszkańców Inowrocławia zapraszamy, tego dnia nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 20.30.

4.W przyszłą niedzielę 1 czerwca obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa. Tego dnia w całej Polsce, także i w naszej parafii po Mszach Św. zbierać będziemy ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

5.W dniach 7-8 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie młodych na Polach Lednickich. Zapisy o odbiór formularzy zgłoszeniowych do 4 czerwca u ks. Marcina.

6.Przypominamy, ze siłownia czynna jest we wtorki i piątki od godz. 16.00 do 19.00, zaś biblioteka parafialna w środy od godz. 17.00 do 19.00.

7.Podobnie jak w latach minionych organizujemy kolejny festyn parafialny połączony z odpustem Zesłania Ducha Św. 7 – 8 czerwca. Msza św. odpustowa będzie w sobotę 7 czerwca o godz. 18.00 zaś festyn w niedzielę od godz. 14.00 do 22.00. Niech organizacja naszego parafialnego święta będzie dziełem całej tutejszej parafii, tym bardziej, że obok innych atrakcji wystąpi na scenie wiele zespołów muzycznych. Zwracamy się z prośbą do parafian i instytucji o pomoc w organizacji festynu, szczególnie prosimy o jakiekolwiek przedmioty, które mogłyby być nagrodami podczas loterii fantowej.

8.Organizatorzy zapraszają na Marsz dla Życia i Rodziny w sobotę 31 maja. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 na skwerze Jana Pawła II a zakończy na stadionie miejskim Piknikiem Rodzinnym.

9.Jubileuszowa X Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej będzie miała miejsce w sobotę 31 maja na stadionie miejskim – początek o godz. 9.00. Uczestnicy parafiady proszeni są o podejście dzisiaj do Ks. Bogusława w celu pobrania kart zgłoszeniowych i spotkają się w czwartek o godz. 18.00 w kaplicy.

10.Ci, którzy zapisali się na czerwcowe wyjazdy nad morze i w Bieszczady proszeni są do końca maja o dokonanie przedpłaty.

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, natomiast za dwa tygodnie wydamy kolejny numer naszej parafialnej gazety Płomień Ducha..

12.W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej rodziny parafialnej Gertrudę Radzikowską – Janczurewicz, Mariannę Zalita i Władysława Walczaka.  Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.