III NIEDZIELA WIELKANOCNA 4.05.2014 R.

1.Dzisiaj w wymiarze parafialnym dziękujemy za kanonizację Jana Pawła II. O godz. 9.30 podczas Eucharystii zostanie poświęcony obraz świętego papieża; dziękujemy członkom Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich oraz państwu Imańskim za ufundowanie tego obrazu.

2.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszej parafii są codziennie o godz. 20.30, jedynie w środy po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 celebrowanej w kościele.

3.Przypominamy, że kapłani odwiedzą swoich chorych: ks. Proboszcz w poniedziałek 5 maja,  ks. Marcin i ks. Roman w sobotę 10 maja

4.Comiesięczne zebranie wspólnot różańcowych, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich oraz adoratorek Serca Pana Jezusa będzie w przyszłą niedzielę 11 maja po Mszy św. o godz. 8.00.

5.Także w przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu zbierać będziemy ofiary na cele inwestycyjno – renowacyjne prowadzone w naszej parafii.

6.W piątek 9 maja o godz. 19.00 i w sobotę 10 maja o godz. 9.30 kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania będą mieli próbę liturgiczną. Przypominamy, że sakrament pokuty i pojednania dla kandydatów, ich rodziców i świadków będzie w sobotę od godz. 10.00 do 11.00.

7.Zgodnie z zarządzeniem ks. Prymasa, za tydzień  na terenie całej archidiecezji będą zbierane po Mszach św. ofiary do puszek na odbudowę spalonego kościoła Św. Doroty w Rogowie. Ten XIX wieczny kościół spłonął 30 marca zaś pożar strawił niedawno odremontowany dach i wieże kościoła a także zniszczeniu uległo wnętrze kościoła. W naszej parafii ofiary będą zbierane 11 maja po Mszach Św.

8.W czerwcu parafia organizuje dwa turnusy wypoczynkowe dla emerytów i rencistów nad morzem: sześciodniowy i dziesięciodniowy oraz czterodniową wycieczkę w Bieszczady. Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

10.W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej rodziny parafialnej Kazimierza Kaczmarek, Ryszarda Kaczmarek, Józefa Felisiaka i Zdzisława Marciniaka     Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Proboszcz Ks. Dr Grzegorz Iwiński