V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6.04.2014R.

 

 

 

1.Rozpoczęliśmy w  parafii czas rekolekcji wielkopostnych.Tak zaplanujmy czas, aby być każdego  dnia na spotkaniu rekolekcyjnym. W poniedziałek o godz. 10.00 będzie Msza św. dla chorych, starszych i samotnych, w czasie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.. Prosimy o dowiezienie czy pomoc w przyprowadzeniu osób starszych do świątyni. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkie małżeństwa naszej parafii; w czasie Eucharystii małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. We wtorek 8 kwietnia zapraszamy na Mszę św. z nauką ogólną o godz. 10.00, 16.00 i 18.00. We wtorek przeżywać będziemy dzień sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź będzie od. godz. 9.00 do 10.30; od. 15.00 do 16.15 i od 16.45 do 18.00. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnie dni wielkiego postu; nie będziemy spowiadać w Triduum i w święta wielkanocne.

2.Zapraszamy parafian i gości do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek: po Mszy św. o godz. 8.00, 18.00, nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 19.30..

3.Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę palmową; na każdej Mszy św. będzie czytanie Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie przed Mszą św. o godz. 11.00. Zbierzemy się na parkingu od strony ul. Ks. Ziarniaka; nastąpi poświecenie palm, odczytanie Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i uroczysta procesja z palmami do kościoła. Prosimy o przyniesienie palm; podobnie jak w latach minionych po Mszy św. o godz. 11.00 będzie rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejszą, samodzielnie wykonaną palmę wielkanocną. Prosimy, aby rodzice pomogli swoim dzieciom zrobić palmę wielkanocną. Młodzież zachęcamy do wyjazdu do Gniezna w niedziele Palmową. Szczegóły i zapisy u ks. Marcina.

4.Także w przyszłą niedzielę, po Mszach św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas  będą przed kościołem sprzedawać dekoracje świąteczne. Dochód przeznaczony z tej sprzedaży przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla najuboższych.

5.Podobnie jak w latach minionych, przy krzyżu można składać artykuły spożywcze, chemiczne, zabawki oraz odzież w dobrym stanie. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin uboższych na święta. W sobotę 12 kwietnia robiąc zakupy w sklepie Biedronka przy ul Solnej będzie można zakupić i włożyć do kosza różne produkty na święta dla rodzin biedniejszych – jest to inicjatywa parafialnego Caritas.

6.Za tydzień, w druga niedziele miesiąca, składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjno – renowacyjne prowadzone w naszej parafii.

7.Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby grać role w misterium Drogi Krzyąowej w najbliższy czwartek o godz. 19.00.

8.W sobotę 12 kwietnia o godz. 20.30 zapraszamy do kaplicy na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego pieszych pielgrzymów, ich rodziny oraz parafian.

9.Także w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00 będzie zebranie wspólnot różańcowych, Stowarzyszenia Wspierania Powołań oraz adoratorek Serca Pana Jezusa.

10.Tegoroczna miejska droga Krzyżowa odbędzie się w najbliższy piątek 11 kwietnia o godz. 19.00; wyruszy spod krzyża przed kościołem św. Mikołaja i przejdzie ulicami Śródmieścia do krzyża przed kościołem Św. Krzyża.

11.W najbliższą środę 9 kwietnia o godz. 19.00 w sali konferencyjnej będzie spotkanie organizacyjne wszystkich wyjeżdżających na wrześniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

12.Przypominamy, że przez okres Wielkiego Postu głoszone są w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. Zachęcamy parafian do uczestniczenia w tych katechezach, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 18.30 w kaplicy.

13.X Parafiada odbędzie się w Inowrocławiu 31 maja. Osoby chętne reprezentować nasza parafie prosimy o zgłoszenie się do 16 kwietnia do ks. Bogusława.

14.Przy wyjściu ze świątyni można nabyć kolejny numer Przewodnika Katolickiego, także modlitewnik dla chorych w cenie 6,50.

15.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej Jerzego Graffon i Marię Tomkiewicz. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu