IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 30.03.2014R.

 

 

 

1.Zapraszamy parafian i gości do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek: po Mszy św. o godz. 8.00, 18.00 i o 19.30 

2.Od poniedziałku do środy włącznie odbywać się będą w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla młodzieży gimnazjalnej. Klasa III będzie mieć spotkania rekolekcyjne w kościele o godz. 9.00 zaś uczniowie I i II klas gimnazjalnych o godz. 11.00. Prosimy, aby rodzice dopilnowali swoje dzieci, by uczestniczyły w rekolekcjach. Natomiast od soboty 5 kwietnia do wtorku włącznie przeżywać będziemy rekolekcje dla dorosłych, które poprowadzi proboszcz z Nakła Ks. Tadeusz Michalak. Ofiary zbierane podczas rekolekcji będą przeznaczone dla ojca rekolekcjonisty. Plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę

3.W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Nie będzie tego dnia odrębnej spowiedzi świętej, gdyż ogólnoparafialna spowiedź będzie w czasie rekolekcji dla dorosłych we wtorek 8 kwietnia. Zapraszamy do modlitwy w intencji powołań w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy, po której odmówimy Litanię do bł. Ks. Jerzego; szczególnie zapraszamy wspólnotę Stowarzyszenia Wspierania Powołań, zaś w piątek przed Mszą św. sprawowaną w kaplicy o godz. 18.00 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa.

4.Pierwsza sobota miesiąca przypada 5 kwietnia; kapłani odwiedzą swoich chorych począwszy od godz. 8.00; ponieważ będą to odwiedziny chorych przed świętami wielkanocnymi, prosimy zgłosić ewentualnie innych chorych nie mogących przyjść do kościoła.

5.Podobnie jak w latach minionych, przy krzyżu można składać artykuły spożywcze, chemiczne, zabawki oraz odzież w dobrym stanie. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin uboższych na święta. 

6.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy cieszy się popularnością w Polsce od ponad 60 lat. Nie inaczej jest w naszej parafii. Kustosze tej Maryjnej modlitwy – oo. redemptoryści postanowili dostosować ją do wytycznych Soboru Watykańskiego II i ożywić. Dlatego i my chcemy wprowadzić drobne zmiany w środowym nabożeństwie. Każdy, kto przyjdzie w środę na nowennę, otrzyma obrazek z Ikoną Matki Bożej i nowym brzmieniem Modlitwy Rzymskiej. Zapraszamy!

7.Msza z modlitwą o uzdrowienie będzie za tydzień w sobotę, o godz. 18.00, także w przyszłą sobotę po Mszy św. o godz. 18.000 będzie katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

8.Zgodnie z wcześniejszą informacją, postanowieniem Rady Parafialnej, dzisiaj po Mszach świętych członkowie tejże Rady zbierać będą ofiary na zakup grobowca dla ks. Prałata Franciszka Resiaka.

9.Przypominamy, że przez okres Wielkiego Postu głoszone są w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. Zachęcamy parafian do uczestniczenia w tych katechezach, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 18.30 w kaplicy.

10.X Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbędzie się w Inowrocławiu 31 maja. Osoby chętne reprezentować nasza parafie w poszczególnych dyscyplinach sportowych prosimy o zgłoszenie się do 16 kwietnia do ks. Bogusława.

11.Przy wyjściu ze świątyni można nabyć kolejny numer Przewodnika Katolickiego, także nasz miesięcznik parafialny Płomień Ducha w cenie 3 złote.

12.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej Ryszarda Stężewskiego, Piotra Wasiewicza i Pelagię Pawłowską. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu