II NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIETO BOZEGO MIŁOSIERDZIA 27.04.2014 R.

 

 

 

1.Dzisiaj cały kościół, a szczególnie kościół w Polsce dziękuje Bogu za kanonizację bł. Jana Pawła II; łączymy się w modlitwie z obecnymi na Placu  Św. Piotra, szczególnie z naszą młodzieżową grupą parafialną, która wraz z Ks. Marcinem jest tam obecna.  Dziękczynienie za kanonizację w wymiarze parafialnym będzie w przyszłą niedzielę 4 maja na Mszy św. o godz. 9.30; podczas tej Eucharystii zostanie poświęcony obraz św. Jana Pawła II, który będzie wisiał w naszym kościele.

2.Pierwszy czwartek miesiąca przypada 1 maja. Zachęcamy do udziału w Mszy św. o godz. 18.00 sprawowanej w kościele, po której odmówimy Litanię do błogosławionego Ks. Jerzego, szczególnie zachęcamy członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań kapłańskich.

3.Także 1 maja z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka do grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Pielgrzymka rozpocznie się Msza św. o godz. 9.00, na którą zapraszamy rodziny pieszych pielgrzymów oraz parafian.

4.Pierwszy piątek miesiąca przypada 2 maja nie będzie tego dnia odrębnej spowiedzi św. ponieważ była przed świętami wielkanocnymi. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w kościele, po której odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa z aktem oddania. 

5.Kapłani odwiedzą swoich chorych: ks. Proboszcz w poniedziałek 4 maja, ks. Bogusław w piątek 2 maja, ks. Marcin i Roman w sobotę 10 maja

6.3 maja obchodzimy w kościele polskim uroczystość Matki bożej Królowej Polski. Msze św. będą w naszej parafii sprawowane według porządku niedzielnego – zachęcamy do udziału tego dnia w Mszach św. 3 maja – z okazji Święta Konstytucji i Uroczystości NMP Królowej Polski, o godzinie 10.30 w kościele Zwiastowania NMP odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

7.Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które od najbliższego czwartku sprawowane będą o godz. 20.30, jedynie w środy nabożeństwa majowe będą po Mszy św. o godz. 18.00 sprawowanej w kościele. 

8.Egzaminy dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowana będą 28 i 29 kwietnia od godz. 16.00, zaś sakrament pojednania dla młodzieży, ich rodziców i świadków będzie 10 maja o godz. 10.00. Na egzamin proszę zabrać książeczkę, należy mieć wybrane imię i świadka do bierzmowania.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, kto jeszcze nie nabył Płomień Ducha; otrzymaliśmy także płyty z muzyką i rozważaniami Jana Pawła II, jako pamiątka kanonizacji – do nabycia przy wyjściu z kościoła w cenie 25 złotych.

10.W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej rodziny parafialnej Władysława Kos, Grażynę Wiśniewską, Karola Gronek, sylwestra Sękowskiego i Urszulę Chęcińską      Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.