III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 23.03.2014R.

 

 

 

1.Zapraszamy parafian i gości do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa zostaną przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek: po Mszy św. o godz. 8.00 dla dorosłych, po Mszy św. o godz. 18.00 dla rodziców z dziećmi oraz o godz. 19.30 dla pracujących, młodzieży wszystkich klas gimnazjalnych, szkół średnich, młodzieży pracującej i studiującej.

2.Od poniedziałku do środy włącznie odbywać się będą w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla dzieci naszej parafii chodzących do szkół podstawowych. Klasy od IV do VI będą miały spotkania rekolekcyjne w kościele o godz. 9.30 zaś uczniowie zerówek, klas od I do III o godz. 11.00. Prosimy, aby rodzice dopilnowali swoje dzieci, by uczestniczyły w rekolekcjach.

3.W najbliższy wtorek obchodzimy w kościele uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy tego dnia do udziału w Mszach Świętych, które celebrowane będą o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 w kościele. Ta uroczystość jest też dniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.00 chętne osoby będą mogły uroczyście na okres 9 miesięcy podjąć się duchowej adopcji poprzez zobowiązania i konkretne modlitwy. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza kobiety i młodzież żeńską do podjęcia duchowej adopcji.

4.Podobnie jak w latach minionych, przy krzyżu można składać artykuły spożywcze, chemiczne, zabawki oraz odzież w dobrym stanie. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin uboższych na święta. 

5.W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 będzie spotkanie rodziców dzieci klas II, które w 2015 roku przystąpią do I Komunii Św.

6.Za tydzień, w sobotę i niedzielę, członkowie Rady Parafialnej, po Mszach św. będą zbierać ofiary na zakup grobowca dla ks. Prałata Resiaka. Został zamówiony już grobowiec i chcemy do świąt wielkanocnych postawić go na cmentarzu.

7.Przypominamy, że przez okres Wielkiego Postu głoszone są w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. Zachęcamy parafian do uczestniczenia w tych katechezach, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 18.30 w kaplicy.

8.X Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej będzie miała miejsce w Inowrocławiu 31 maja. Osoby chętne reprezentować naszą parafię prosimy, by zgłosiły się do 16 kwietnia do Ks. Boguława.

9.Zespół Szkół Katolickich w Inowrocławiu zaprasza na Drzwi Otwarte w sobotę 29 marca w godz. od 9.00 do 13.00 przy ul. Plebanka 18.

10.W poniedziałek 24 marca w Instytucie Prymasa Glempa o godz. 19.00 ks. Andrzej Bohdanowicz wygłosi wykład pt. Miłość małżeńska fundamentem rodziny; zaś w piątek 28 marca o godz. 13.00 ks. Arcybiskup Tomasz Peta otrzyma statuetkę „Ku chwale”.

11.Przy wyjściu ze świątyni można nabyć kolejny numer Przewodnika Katolickiego, z wielką radością wydaliśmy, po przerwie, nasz parafialny miesięcznik „Płomień Ducha” – w cenie 3 złote.

12.Do końca marca trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

13.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej Ryszarda Koniecznego, Alicję Lewandowską, Lidie Krzemińską i Zdzisława Szałeckiego. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu