– II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 16.03.2014R

1. Wielki Post niech będzie czasem modlitwy, uczynków miłości i podejmowanych wyrzeczeń. Zapraszamy parafian i gości do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa zostaną przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek: po Mszy św. o godz. 8.00 dla dorosłych, po Mszy św. o godz. 18.00 dla rodziców z dziećmi oraz o godz. 19.30 dla pracujących, młodzieży wszystkich klas gimnazjalnych, szkół średnich, młodzieży pracującej i studiującej.

2.W środę 19 marca obchodzimy uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca Matki Bożej, zapraszamy do udziału tego dnia we Mszy św.

3.Podobnie jak w latach minionych, przy krzyżu w kościele można składać artykuły spożywcze, chemiczne, zabawki oraz odzież w dobrym stanie. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin uboższych na święta wielkanocne. Przypominamy, że Parafialne biuro Caritas czynne jest w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00. 

4.Młodzież zachęcamy i zapraszamy do włączenia się do Duszpasterstwa DOMino. W najbliższy piątek spotkanie po Drodze Krzyżowej o godz. 19.30.

5.Przypominamy, że przez okres Wielkiego Postu głoszone są w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestniczenia w tych katechezach, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 18.30 w kaplicy.

6.Przy wyjściu ze świątyni można nabyć kolejny numer Przewodnika Katolickiego, także dwumiesięcznik misyjny Misyjne Drogi.

7.Przypominamy, że na parafialnym facebooku ruszyły „Rekolekcje 50/50” przed kanonizacją błogosławionych papieży. Szczegóły na naszej stronie internetowej. 

8.Do końca marca trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

9.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafialnej Jerzego Jankowskiegi