– I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 9.03.2014R

 

 

 

1.     Wielki Post niech będzie czasem modlitwy, uczynków miłości i podejmowanych wyrzeczeń. Zapraszamy parafian i gości do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa zostaną przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek: po Mszy św. o godz. 8.00 dla dorosłych, po Mszy św. o godz. 18.00 dla rodziców z dziećmi oraz o godz. 19.30 dla pracujących, młodzieży wszystkich klas gimnazjalnych, szkół średnich, młodzieży pracującej i studiującej.

2.Podobnie jak w latach minionych, przy krzyżu w kościele można składać artykuły spożywcze, chemiczne, zabawki oraz odzież w dobrym stanie. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin uboższych na święta wielkanocne. Przypominamy, że Parafialne biuro Caritas czynne jest w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00.

3.W czwartek, 13 marca przypada pierwsza rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału we Mszy św. przyjęcia Komunii lub krótkiej adoracji w intencji Ojca Świętego.

4.Młodzież zachęcamy i zapraszamy do włączenia się do Duszpasterstwa DOMino. W najbliższy piątek spotkanie po Drodze Krzyżowej o godz. 19.30.

5.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia naszej parafii na Seminarium Duchowne za ubiegły rok. Wszystkich dobroczyńców w modlitwie polecamy Panu Bogu.

6.Przypominamy, że przez okres Wielkiego Postu głoszone są w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestniczenia w tych katechezach, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 18.30 w kaplicy. 

7.W sobotę 15 marca o godz. 8.00 w kościele św. Mikołaja odbędzie się spotkanie tych, którzy zainteresowani są Franciszkańskim Zakonem Świeckich.

8.Pielgrzymów grupy czerwono-żółtej, ich rodziny i parafian zapraszamy na wspólną modlitwę Apelu Jasnogórskiego w sobotę, 15 marca na 20.30 do kaplicy.

9.Przy wyjściu ze świątyni można nabyć kolejny numer Przewodnika Katolickiego z płytą pt.: „Droga Krzyżowa z Janem Pawłem II”.

10.Wczoraj na parafialnym facebooku ruszyły „Rekolekcje 50/50” przed kanonizacją błogosławionych papieży. Szczegóły na naszej stronie internetowej. 

11.Do końca marca trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

12.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafialnej Barbarę Trando i Eugenię Żak. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu