VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2014 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2014 R.

 

 

1.     Na piątkowym spotkaniu młodzieży reaktywowano Duszpasterstwo Młodych DOMino. Ustalono przy okazji zadania, cele i zasady działania. Spotkania duszpasterstwa odbywać się będą w każdy piątek o godz. 19.30. Zapraszamy do włączenia się młodzież naszej parafii i nie tylko. DM DOMino ma już także swoją stronę na facebooku.

 

2.     Zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy; zapraszamy także na Msze św. w tygodniu, zwłaszcza w środę w powiązaniu z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

3.     Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła najbliższy piątek 28 lutego dniem postu i modlitwy w solidarności z Ukrainą; podejmijmy to wezwanie prosząc o pokojowe rozwiązanie trwającego tam konfliktu.

 

4.     Pierwsza sobota miesiąca przypada 1 marca. Kapłani odwiedza swoich chorych począwszy od godz. 8.00. Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych wyjątkowo w poniedziałek 3 marca także od godz. 8.00.

 

5.     Biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 17.00 do 18.00 oraz w soboty od godz. 11.00 do 12.00; biblioteka parafialna otwarta w środy od godz. 17.00 do 19.00 – zachęcamy parafian do wypożyczania książek.

 

6.     27 lutego o godz. 12.00 w Instytucie Prymasa Glempa odbędzie się promocja książki poświęconej ojcu Kazimierzowi Łabińskiemu wieloletniemu proboszczowi w Markowicach.

 

7.     Przy wyjściu ze świątyni można nabyć kolejny numer Przewodnika Katolickiego, także miesięcznik dla młodzieży Miłujcie się.

 

8.     W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii Franciszkę Podkowińską, Zenona Ziętarskiego, Franciszka Rosińskiego, Jadwigę Kieloch, Ludomirę Budzińską i Wojciecha Kossaka. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

                                                          Ks. dr Grzegorz Iwiński