II NIEDZIELA ADWENTU – 8.12.2013r.

 

 

 

1.W tym roku w II niedzielę adwentu obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Niech Matka Boża patronuje naszej adwentowej drodze nawrócenia, przemiany życia, bliskości z Jezusem Chrystusem i miłości.

2.Poświęcone opłatki i świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabywać w zakrystii lub biurze parafialnym; niech w każdej rodzinie zapłonie świeca, którą będzie darem naszego serca dla dzieci najbiedniejszych.

3.Zapraszamy i przypominamy, że roraty dla dorosłych są codziennie o godz. 7.00 w kaplicy i 18.00 w kościele; cieszymy się, że rodzice z dziećmi uczestniczą w roratach – zachęcamy pozostałych rodziców z dziećmi; przypominamy, że roraty dla dzieci są w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 18.00 zaś dla młodzieży wszystkich klas gimnazjalnych w środy o godz. 18.004.Za tydzień w niedzielę 15 grudnia o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza sw. za ojczyznę w rocznicę powstania Solidarności z udziałem władz samorządowych i związkowych naszego miasta.

5.Adwentowy dzień skupienia połączony z parafialnym dniem sakramentu pokuty i pojednania przeżywać będziemy we wtorek 17 grudnia.

6.Przypominamy, że do 21 grudnia w kaplicy trwa dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00 do 7.00, na którą parafian i gości zapraszamy.

7.We wtorek 10 grudnia zapraszamy na comiesięczną katechezę dla dorosłych o godz. 19.00 pt. „Adwent – czas radości czy pokuty?”

8.Za tydzień w niedzielę o godz. 17.00 będzie spotkanie opłatkowe dla wspólnot różańcowych, Stowarzyszenia Wspierania Powołań oraz adoratorek Serca Pana Jezusa.

9.Sklepy Polo odmówiły Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zbiórkę żywności, dlatego przeprowadziliśmy zbiórkę w sklepie Biedronka; dziękujemy wolontariuszom i wszystkim, którzy wsparli akcje zbierania żywności. W kościele przy krzyżu można składać artykuły spożywcze, chemiczne, zabawki i w dobrym stanie odzież. Z tych darów serca parafialny zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne. 

10.Parafialne biuro Caritas czynne jest w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00, zaś biblioteka parafialna w środy od godz. 17.00 do 19.00.

11.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno – renowacyjne prowadzone w naszej parafii, wszystkich dobroczyńców w modlitwie polecamy dobremu Bogu.

12.Za tydzień po Mszach świętych zbierać będziemy ofiary na dekorację kościoła na święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do ofiarności na ten cel.

13.U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także miesięcznik parafialny Płomień Ducha w cenie 3 złote. 

14.W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej rodziny parafialnej Jerzego Glubiak, Irenę Kacprzak, Joannę Kędzierską i Bogusławę Zawadzką. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu