I NIEDZIELA ADWENTU – 1.12.2013r.

 

 

 

1.Rozpoczynamy dzisiaj w kościele adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, także czas przygotowania do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Niech towarzyszą nam postanowienia adwentowe, zwłaszcza postarajmy się uczestniczyć w Mszach św. roratnich, przychodźmy na adorację Najświętszego Sakramentu, czyńmy uczynki miłosierdzia wobec potrzebujących. 

2.Roraty dla dorosłych będą codziennie o godz. 7.00 w kaplicy i 18.00 w kościele; roraty dla dzieci wraz z rodzicami będą w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dzieci na roratach będą dostawać kolorowe obrazki do adwentowej wyklejanki. Prosimy rodziców, aby wasze dzieci miały lampiony roratnie, na koniec rorat będzie konkurs na najpiękniejszy, samodzielnie zrobiony lampion roratni. Roraty dla młodzieży klas gimnazjalnych będą w środy o godz. 18.00.

3.W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca; ponieważ będzie ogólno parafialna spowiedź 17 grudnia, dlatego okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania będzie w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

4.Pierwsza sobota miesiąca przypada 7 grudnia. Kapłani odwiedzą swoich chorych począwszy od godz. 8.00. W biurze parafialnym prosimy zgłosić ewentualnie inne osoby, które przed świętami chciałyby skorzystać z sakramentów świętych.

5.Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie opłatków; opłatki i tradycyjne świece Caritas będzie można nabywać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

6.Od dzisiejszej niedzieli do 21 grudnia włącznie w kaplicy trwa dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00 do 7.00, na którą zapraszamy.

7.Czas adwentu jest okresem w którym powinno być więcej modlitwy i czynów miłości wobec drugiego człowieka. Podobnie jak w latach minionych przy krzyżu można składać artykuły spożywcze, przemysłowe, zabawki oraz w dobrym stanie odzież. Z tych darów serca parafialny zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin uboższych. Także w najbliższy piątek i sobotę Parafialny Zespół Caritas w sklepach POLO przy ul Jagiellońskiej i Łokietka będzie przeprowadzał zbiórkę żywności.

8.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie comiesięczne zebranie wspólnot różańcowych, Stowarzyszenia Wspierania Powołań oraz adoratorek Serca Pana Jezusa.

9.Także w przyszłą niedzielę, drugą miesiąca zbierać będziemy ofiary na cele renowacyjno – inwestycyjne prowadzone w naszej parafii.

10.Parafialne biuro Caritas czynne jest w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00, zaś biblioteka parafialna w środy od godz. 17.00 do 19.00.

11.W czwartek 5 grudnia o godz. 12.00 w Instytucie Prymasa Glempa ks. Bp Andrzej Dziuba wygłosi wykład „Caritati in iustitia” proptem Patriam. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu zaprasza na wykład Ks. Piotra Waszaka 3 grudnia o godz. 17.00 pt. Biblijne ujęcie wiary w świetle Ewangelii Bożego Narodzenia.

12.U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, wydaliśmy kolejny numer naszego miesięcznika Płomień Ducha – do nabycia przy wyjściu ze świątyni w cenie 3 złote.

13.W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej rodziny parafialnej Irenę Częszak, Aleksandrę Mazurkiewicz i Bożenę Wojtkowiak. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu