XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11.2013r.

1.Za tydzień, w niedzielę Chrystusa Króla na zakończenie Roku Wiary, przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość wprowadzenia relikwii kości świętego Brata Alberta na Mszy Św. o godz. 9.30. Po tej uroczystej Eucharystii koncelebrowanej przez wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa z aktem oddania Chrystusowi Królowi naszej parafii i nas osobiście, zaś po błogosławieństwie uroczyście przeniesiemy relikwie świętego do dolnej kaplicy, gdzie będą umieszczone na stałe i tam będzie można je czcić. Dziękujemy także dzisiaj Siostrom Albertynkom z Bydgoszczy za przybliżenie nam postaci świętego Brata Alberta.

2.Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy w dni powszednie od godz. 8.30 do 1800.

3.W tym tygodniu przywieziemy produkty żywnościowe z Gnieźnieńskiego Caritas. Osoby, które nie korzystały dotychczas z pomocy parafialnego Caritas, a mają trudną sytuację materialną, proszone są o pobranie deklaracji znajdujących się przy wyjściu z kościoła.

4.W biurze parafialnym lub zakrystii można składać roczne wymienianki za zmarłych, które będą czytane od pierwszej niedzieli adwentu.

5.Katolickie Stowarzyszenie Służyć Życiu zaprasza małżeństwa na spotkanie na temat naprotechnologi w sobotę 23 listopada o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół Katolickich, ul Plebanka 18.

6.Przypominamy i zachęcamy do wypożyczania książek w bibliotece parafialnej czynnej w każdą środę od godz. 17.00 do 19.00.

7.Zgodnie z zarządzeniem Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie dzisiaj po wszystkich Mszach Św. zbierane są ofiary na rzecz poszkodowanych w wyniku tajfunu na Filipinach. Zachęcamy do ofiarności na ten cel.

8.Zbliża się 36 Europejskie Spotkanie Młodych w Strasburgu na przełomie roku. Chętnych na wyjazd zaprasza się w piątek 22 listopada o godz. 19.30 do salki Katolickiej Szkoły Podstawowej.

9.Organizujemy wyjazd do Zakopanego w pierwszym tygodniu ferii od 2 do 8 lutego; zapisy w biurze parafialnym.

10.U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

11.W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej rodziny parafialnej Czesławę Kaszubską, Teresę Wilczyńską i Zdzisławę Wiśniewską. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.