XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.11.2013r.

1.Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy w dni powszednie od godz. 8.30 do 1800.

2.W poniedziałek 11 listopada obchodząc rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę szczególnie modlimy się za nasza ojczyznę. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane w kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 – zachęcamy do uczestnictwa.

3.W najbliższą środę 13 listopada o godz. 18.00 w kościele zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych, którzy odeszli z naszej rodziny parafialnej od listopada ubiegłego roku do dnia dzisiejszego; rodziny tych zmarłych zachęcamy do wspólnej modlitwy; listy zmarłych są wywieszone w gablotach.

4.W drugi wtorek miesiąca 12 listopada zapraszamy dorosłych na katechezę do sali konferencyjnej o godz. 19.00; temat katechezy brzmi: „Czy dusze w czyśćcu rzeczywiście cierpią?”

5.W niedzielę 24 listopada, na zakończenie Roku Wiary, do naszej parafii uroczyście zostaną wprowadzone relikwie kości Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Za tydzień, w niedzielę, przybędą do naszej parafii siostry Albertynki, które opowiadać będą o życiu świętego

6.W biurze parafialnym lub zakrystii można składać roczne wymienianki za zmarłych, które będą czytane od pierwszej niedzieli adwentu.

7.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno – renowacyjne prowadzone w naszym kościele.

8.Biblioteka parafialna czynna jest w każdą środę od godz. 17.00 do 19.00.

9.Organizujemy parafialną zabawę z okazji św. Andrzeja w sobotę 16 listopada. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

10.Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada o godz. 10.30 w kościele Zwiastowania NMP zostanie odprawiona Msza św. za ojczyznę, po której nastąpi przemarsz pod pomnik Powstańców Wielkopolskich. O godz. 15.30 w hali widowiskowo – sportowej rozpocznie się festyn rodzinny, zaś o godz. 19.00 w kościele św. Jadwigi odbędzie się koncert skrzypka Konstantego Kulki, który wraz z orkiestrą Pro Arte wykona „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego.

11.W sobotę 16 listopada w kościele św. Mikołaja na Mszę Św. o godz. 8.00, a po niej na spotkanie zaprasza się człoknów Świeckiego Zakonu Franciszkańskiego. Duszpasterz Kolejarzy ks. Kan. Paweł Kowalski zaprasza kolejarzy na pielgrzymkę na Jasną Górę 16 listopada. Szczegóły i zapisy u organizatora

12.U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

13.W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej rodziny parafialnej Jadwigę Stróżykiewicz i Kazimierza Goczkowskiego. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.