UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – ZAKOŃCZENIE ROKU WIARY – UROCZYSTOŚĆ WPROWADZENIA RELIKWII ŚWIĘTEGO BRATA ALBERTA – 24.11.2013r.

1.Przeżywamy dzisiaj niezwykłą uroczystość – wprowadzenia do naszej świątyni relikwii św. brata Alberta. Cieszymy się, że od dnia dzisiejszego mamy szczególne orędownictwo i obecność dwóch wielkich Polaków: w kościele bł. Księdza Jerzego i w kaplicy św. brata Alberta. Niech te relikwie będą przez nas otaczane czcią, przed nimi w modlitwie polecajmy Panu Bogu nasze prywatne intencje.

2.Za tydzień rozpoczynamy nowy rok kościelny i liturgiczny; rozpoczynamy radosny okres oczekiwania na przyjście Syna Bożego nazywany adwentem. Za tydzień, na wszystkich Mszach Św. poświęcenie opłatków; opłatki i tradycyjne świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom będzie można nabywać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

3.Od następnej niedzieli 1 grudnia do 21 grudnia włącznie będzie dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od godz. 6.00 do 7.00, a następnie w dni powszednie będzie Msza św. roratnia dla dorosłych. Roraty dla dzieci wraz z rodzicami, młodzieży oraz dorosłych będą o godz. 18.00.

4.Czas adwentu jest okresem w którym powinno być więcej naszej modlitwy i czynów miłości wobec drugiego człowieka. Podobnie jak w latach minionych przy krzyżu w kościele można składać artykuły spożywcze, przemysłowe, zabawki oraz w dobrym stanie odzież. Z tych darów serca parafialny zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin uboższych.

5.Od przyszłej niedzieli czytane będą wymieniani za zmarłych przed Mszą Św. o godz. 8.00, 9.30 i 12.30.

6.Za tydzień, w sobotę będą spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania: I grupa o godz. 9.00, II grupa o godz. 11.00. Także w sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. z modlitwą o uzdrowienie – Pan Jezus chce spotkać się z każdym osobiście, skorzystajmy wiec z tej modlitwy o uzdrowienie.

7.Katecheza dla młodzieży ponadgimnazjalnej będzie w sobotę 30 listopada po Mszy św. wieczornej.

8.Parafialne biuro Caritas czynne jest w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00, zaś biblioteka parafialna w środy od godz. 17.00 do 19.00.

9.U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

10.W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej rodziny parafialnej Kazimierza Zasadę. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.