XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.10.2013r.

1.Zachęcamy parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00 także do adoracji relikwii bł. Ks. Jerzego.

2.Ostatnie dni nabożeństw różańcowych, na które zapraszamy po Mszy św. sprawowanej w kościele o godz. 18.00; dzieci ostatnie nabożeństwo różańcowe będą miały we wtorek o godz. 17.00.

3.W czwartek 31 października zapraszamy wszystkich parafian na modlitwę „Ze świętymi do Jezusa”. Ta modlitwa rozpocznie się nieszporami o godz. 20.00 w kościele św. Mikołaja, po nieszporach będzie krótki film o bł. Ks. Jerzym Popiełuszko, a następnie w procesji z relikwiami świętych przejdziemy do kościoła św. Krzyża na wspólną Eucharystię. Tej modlitwie mieszkańców Inowrocławia przewodniczy nasza parafia, zaś centralną postacią wśród świętych będzie ks. Jerzy Popiełuszko stąd tym bardziej naszych parafian zachęcamy do udziału.

4.W najbliższy piątek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii będą celebrowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00 – zachęcamy parafian i gości do uczestnictwa.

5.2 listopada obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli tzw. Dzień Zaduszny. Zapraszamy parafian i gości na Msze św., które w naszej parafii będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

6.Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie za zmarłych; ofiarujmy za nich Msze św., przyjecie Komunii Św.,  – zamawiajmy Msze św. za naszych zmarłych. Pamiętajmy o modlitwie wymienianek. Przypominamy, że wymieniani za zmarłych będą czytane w połączeniu z modlitwą różańcową od 4 do 8 listopada. Wyraźnie napisane imiona i nazwiska prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii; kartki do wpisywania nazwisk są wyłożone przy wyjściu z kościoła

7.Przypominamy, iż od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust za zmarłych przy spełnieniu następujących warunków: pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych oraz przyjęcie w danym dniu Komunii Św.

8.Pierwsza sobota miesiąca przypada 2 listopada; kapłani do południa odwiedzą swoich chorych; ks. proboszcz odwiedzi chorych w poniedziałek 4 listopada od godz. 8.00.

9.W naszej parafii powołaliśmy do istnienia bibliotekę parafialną, która czynna jest w każdą środę od godz. 17.00 do 19.00 – wejście od ul Jagiellońskiej; jednocześnie prosimy, kto miałby w dobrym stanie książki o ich przyniesienie.

10.28 października 2013 r. na terenie 78 oddziałów Banku zachodniego WBK, także w Inowrocławiu, odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku dla Tadka i Innych”. Szczegóły na ulotkach znajdujących się przy wyjściu z kościoła.

11.W tym tygodniu oddaliśmy do użytku toalety przy dolnej kaplicy. Dokonaliśmy ich kapitalnego remontu; prosimy wszystkich o zachowanie czystości.

12.U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; otrzymaliśmy także kalendarze Caritas na przyszły rok kalendarzowy – do nabycia przy wyjściu ze świątyni w cenie 6 złotych.

13.W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej rodziny parafialnej  Jacka Malickiego i Jana Bartocha. Wszystkich wiernych zmarłych powierzamy Bożemu Miłosierdziu