XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2013r.

1.Przeżywamy dzisiaj XIII Dzień papieski pod hasłem Jan Paweł II – Papież Dialogu. W całej Polsce, także i w naszej parafii po Mszach św. zbierane są ofiary na stypendia dla dzieci i młodzieży z rodzin uboższych i wielodzietnych; zachęcamy do ofiarności na ten cel.

2.Zapraszamy parafian i gości na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 wyjdziemy w procesji ulicami naszego osiedla odmawiając różaniec – przynieśmy na to nabożeństwo świece.

3.Zachęcamy parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00 także do adoracji relikwii bł. Ks. Jerzego.

4.W piątek 18 października organizujemy parafialny wyjazd na włocławską Tamę – miejsce męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – tam odmówimy różaniec oraz złożymy wiązankę kwiatów; wyjazd autokarem o godz. 17.00, koszt 15 złotych; zapisy w zakrystii lub jutro w biurze parafialnym.

5.W najbliższą sobotę 19 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na Mszę św. o godz. 18.00, po której odmówimy litanie do błogosławionego oraz będzie możliwość ucałowania relikwii kapłana – męczennika.

6.Pamiętajmy w tym miesiącu o modlitwie różańcowej. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy sw. wieczornej sprawowanej w kościele; gimnazjaliści uczestniczą i prowadzą różaniec w czwartki, różaniec dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 17.00. Dziękujemy rodzicom, że ze swoimi dziećmi przychodzą na nabożeństwa różańcowe, zachęcamy do tego także pozostałych rodziców.

7.W środę 16 października o godz. 19.00 w sali konferencyjnej będzie wieczór poetycko – muzyczny Teresy Klonowskiej pt. Rosarium – zamyślenia nad tajemnicami różańcowymi; wszystkich dorosłych zapraszamy

8.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno – renowacyjne związane z różnymi pracami prowadzonymi na terenie naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie Panu Bogu.

9.Kapelan szpitala zaprasza 15 października o godz. 11.00 na pochówek dzieci utraconych, który będzie miał miejsce na cmentarzu komunalnym.

10.W biurze parafialnym lub zakrystii można składać wymieniani jednorazowe za zmarłych, które będą czytane w pierwszych dniach listopada.

11.U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; także kto jeszcze nie nabył Płomień Ducha w cenie 3 złote.