XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.09.2013r.

 

1.     Zachęcamy parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00 także do adoracji relikwii bł. Ks. Jerzego. W poniedziałek o godz. 18.00 modlimy się także za zmarłych współmałżonków

 

2.     Pamiętajmy w tym miesiącu o modlitwie różańcowej. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy sw. wieczornej sprawowanej w kościele; gimnazjaliści uczestniczą i prowadzą różaniec w czwartki, różaniec dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 17.00. Prosimy rodziców zróbcie wszystko, aby wasze dzieci uczestniczyły w tych nabożeństwach.

 

3.     Z okazji jutrzejszego wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, dzisiaj w niedzielę o godz. 17.00 w sali konferencyjnej będzie spotkanie wspólnot różańcowych, Stowarzyszenia Wspierania Powołań oraz adoratorek Serca Pana Jezusa.

 

4.     We wtorek zapraszamy na pierwszą, po wakacyjnej przerwie, katechezę dla dorosłych o godz. 19.00 w sali konferencyjnej. Temat katechezy brzmi: „Czy kościołowi potrzebne są relikwie”

5.     W sobotę 12 października o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert rosyjskiej muzyki prawosławnej. Wszystkich mieszkańców Inowrocławia, przede wszystkim zaś naszych parafian na ten koncert charytatywny zapraszamy.

6.     W przyszłą niedzielę 13 października przeżywać będziemy kolejny dzień papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Papież Dialogu. W całej Polsce, także i w naszej parafii po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży.

7.     Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 będzie Msza św., a po niej wyruszymy w procesji ulicami naszego osiedla odmawiając różaniec; przynieśmy na to nabożeństwo świece.

8.     Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca zbierać będziemy ofiary na cele renowacyjno – inwestycyjne prowadzone w naszej parafii.

9.     Katecheza przedmałżeńska do uczniów szkół ponadgimnazjalnych będzie w sobotę 12 października po Mszy św., wieczornej.

10.           11 października o godz. 12.00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa Ks. Prof. Jerzy Stefański wygłosi wykład pt. Przełomowe znaczenie I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski; także 11 października w ramach obchodów dnia papieskiego o godz. 19.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej odbędą się mecze inowrocławskich ministrantów, lektorów oraz księży – wstęp wolny; zaś 13 października w parafii Opatrzności Bożej o godz. 19.30 będzie czuwanie modlitewne przy relikwiach bł. Jana Pawła II w duchu Taize.

11.           W biurze parafialnym lub zakrystii można składać wymieniani jednorazowe za zmarłych, które będą czytane w pierwszych dniach listopada.

12.           U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; wydaliśmy nowy numer naszej gazety parafialnej Płomień Ducha – do nabycia przy wyjściu ze świątyni w cenie 3 złote.

 

13.           W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii Krystynę Zalewską, Józefa Kolasa, Ireneusza Budner, Helenę Kubiak i Henrykę Gańczak. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.