XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2013r.

1.Dzisiejszą niedzielą misyjną rozpoczynamy w kościele Tydzień Misyjny. Szczególnie w tym tygodniu pamiętajmy o tych, którzy pracują na misjach jednocześnie uświadamiając sobie, że misjonarzem ma być każdy z nas. Dzisiaj po Mszach św. można nabyć kalendarze misyjne na przyszły rok kalendarzowy- cena 5 złotych.

2.Zachęcamy parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00 także do adoracji relikwii bł. Ks. Jerzego.

3.W najbliższy wtorek 22 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na Mszę św. o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie i wygłosi kazanie ks. Adam Walendowski – proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Inowrocławiu. Na tę Mszę św. zostaną przywiezione relikwie bł. Jana Pawła II; po Eucharystii i nabożeństwie różańcowym będzie można ucałować relikwie papieża – Polaka.

4.Pamiętajmy w tym miesiącu o modlitwie różańcowej. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy sw. wieczornej sprawowanej w kościele; gimnazjaliści uczestniczą i prowadzą różaniec w czwartki, różaniec dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 17.00.

5.Otwieramy w naszej parafii bibliotekę parafialną, która czynna będzie zawsze w środę od godz. 17.00 do 18.00 – wejście od ul Jagiellońskiej; jednocześnie prosimy, kto miałby w dobrym stanie książki o ich przyniesienie i ofiarowanie na rzecz biblioteki

6.W środę 23 października o godz. 19.00 w sali konferencyjnej będzie spotkanie uczestników tegorocznej wycieczki do Zakopanego.

7.Msza sw. ze śpiewem chorału gregoriańskiego sprawowana będzie w inowrocławskiej bazylice 27 października o godz. 18.00.

8.W biurze parafialnym lub zakrystii można składać wymieniani jednorazowe za zmarłych, które będą czytane w pierwszych dniach listopada.

9.U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; otrzymaliśmy także kolejny numer miesięcznika dla młodzieży Miłujcie się.

10.W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej rodziny parafialnej  Helenę Marynowską i Andrzeja Kwiatkowskiego. Wszystkich wiernych zmarłych powierzamy Bożemu Miłosierdziu