XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2013r.

 

1.     Zachęcamy parafian do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00 także do adoracji relikwii bł. Ks. Jerzego po Mszach św. niedzielnych.

2.     We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc różańca świętego. Zachęcamy wszystkich do odmawiania tej modlitwy, streszczającej życie Jezusa Chrystusa, Matki Bożej i każdego z nas. Rodzice zachęcajcie i dopilnujcie, aby wasze dzieci uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych będą od poniedziałku do soboty po Mszy św. sprawowanej w kościele o godz. 18.00; gimnazjaliści uczestniczą i prowadzą różaniec w czwartki, różaniec dla dzieci będzie we wtorki i piątki o godz. 17.00.

3.     W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek 3 października zapraszamy młodzież i dorosłych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00 do 18.00; o godz. 18.00 Msza św., na którą także zapraszamy członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich; po Mszy św. różaniec i litania do błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. W piątek 4 października zapraszamy do spowiedzi wszystkie dzieci od godz. 17.00 do 18.00; przypominamy, że dzieci przy Komunii Św. oddają karteczki pierwszych piątków miesiąca, zaś odbierają podpisane po nabożeństwie różańcowym dla dzieci.

4.     Pierwsza sobota miesiąca przypada 5 października; kapłani odwiedzą swoich chorych począwszy od godz. 8.00.

5.     Za tydzień, w niedzielę o godz. 17.00 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie wspólnot różańcowych, Stowarzyszenia Wspierania Powołań oraz adoratorek Serca Pana Jezusa

6.     W sobotę zapraszamy na Mszę św. z modlitwa o uzdrowienie o godz. 18.00.

7.     W najbliższą środę o godz. 19.00 w sali konferencyjnej odbędzie się prelekcja dla dorosłych pt. Ruch w życiu człowieka – formy rekreacji

8.     Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład ks. Huberta Nowaka pt. Jan XXIII – między ogrodem a muzeum, dnia 1 października o godz. 17.00 w kościele św. Jadwigi.

9.     U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; zachęcamy do nabycia; także jak słyszeliśmy w kazaniu, kalendarz misyjny na przyszły rok. Za tydzień wydamy kolejny numer naszej gazety parafialnej Płomień Ducha..

10.    W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii Idziego Sobocińskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.