XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.09.2013r.

 

1.     Od dnia dzisiejszego wracamy do powakacyjnego porządku sprawowania Mszy św.; tzn. w dni powszednie Msze św. będą celebrowane o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 zaś w niedzielę będzie także Msza św. o godz. 16.00 sprawowana w kościele. Zachęcamy także do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00.

2.     Jutro, w poniedziałek zapraszamy na Mszę sw. o godz. 18.00, w czasie której będziemy się modlić za zmarłych współmałżonków – prosimy o wyraźne napisanie ich imion i nazwisk.

3.     W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00 do 18.00; o godz. 18.00 Msza św. w kościele na która zapraszamy dzieci z rodzicami oraz członków Wspierania Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

4.     W pierwszy piątek miesiąca 6 września spowiedź dla wszystkich uczniów gimnazjum, starszej młodzieży oraz dorosłych od godz. 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 Msza św., po której będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa z aktem oddania.

5.     Dzieci i młodzież przy spowiedzi wrześniowej otrzymają karteczki pierwszych piątków miesiąca; zachęcamy rodziców, dopilnujcie, aby wasze dzieci co miesiąc przystępowały do sakramentu pokuty i pojednania. Przypominamy, że pierwsze piątki miesiąca mają swój najgłębszy sens, jeśli w tym dniu przyjmujemy Komunię św.

6.     Pierwsza sobota miesiąca przypada 7 września; kapłani odwiedzą swoich chorych począwszy od godz. 8.00; ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych wyjątkowo w piątek od godz. 8.00

7.     W sobotę 7 września wyjeżdżamy na parafialna pielgrzymkę do Lichenia i Biniszewa; wyjazd zapisanych osób o godz. 7.00 sprzed kościoła; prosimy w tym tygodniu o dokonanie przedpłaty; także do Zakopanego.

8.     Za tydzień w niedzielę 8 września obchodząc święto Narodzenia NMP, zwane świętem Matki Bożej Siewnej po Mszy św. o godz. 8.00 będzie comiesięczne spotkanie Żywego Różańca oraz Stowarzyszenia Wspierania Powołań.

9.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II i III gimnazjalnych

10.           Także w przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, zbierać będziemy ofiary na cele renowacyjno – inwestycyjne prowadzone w naszej parafii.

11.           Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu zaprasza na wieczór autorski Teresy Klonowskiej w najbliższy wtorek 3 września o godz. 17.00w sali przy parafii św. Jadwigi.

12.           U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; zachęcamy do nabycia.

13.           W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii Stefana Wyskockiego, Henryka Deredę i Barbarę Undrul. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.