XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2013r.

 

1.     W ostatnim tygodniu porządku wakacyjnego Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 8.00 i 18.00; zachęcamy także do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy. Od przyszłej niedzieli 1 września będzie celebrowana Msza św. o godz. 16.0.0

 2.     Jutro w poniedziałek obchodzimy w kościele polskim uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy do uczestniczenia w Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 celebrowanych w kościele.

 3.     Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 dziękować będziemy za tegoroczne zbiory żniwne; zapraszamy na tę Eucharystię wszystkich rolników i działkowiczów.

 4.     Także od przyszłej niedzieli, po przerwie wakacyjnej wznawiamy Msze św. dla dzieci z rodzicami o godz. 11.00; w przyszłą niedzielę niech dzieci rozpoczynające naukę w zerówce i klasie I przyniosą tornistry z przyborami szkolnymi – nastąpi ich poświecenie.

5.     W poniedziałek 26 sierpnia wyjeżdżamy nad morze; wyjazd zapisanych osób sprzed kościoła o godz. 6.00; trwają zapisy na wycieczkę do Zakopanego od 15 września; szczegóły i zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

 6.     Dzisiaj po wszystkich Mszach św. zbieramy ofiary na zakup tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin uboższych naszej parafii; zachęcamy do ofiarności na ten cel. Rodziny, które chciałyby uzyskać taką pomoc dla swoich dzieci prosimy o zgłoszenie się do biura parafialnego w najbliższą sobotę od godz. 11.00 do 12.00.

7.     U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; zachęcamy do nabycia.

8.     W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii Rafała Federowicza i Firminę Zielińską. Ich i wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.