XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2013r.

1.     Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie są celebrowane o godz. 8.00 i 18.00, zaś w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00; zachęcamy także do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy.

2.     We wtorek 13 sierpnia kolejny dzień modlitw razem z Matką Bożą Fatimską. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 tylko o 20.00 – zapraszamy na nią wszystkich parafian. Po Mszy św. pójdziemy w procesji fatimskiej ulicami naszego osiedla odmawiając różaniec; prosimy przynieść świece.

3.     W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w tradycji zwaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. Msze św. w naszej parafii będą celebrowane tak jak w niedzielę czyli o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00; po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów – prosimy o ich przyniesienie. W łączności duchowej z Jasną Górą zapraszamy wszystkich parafian i gości na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

4.     Osoby zapisane na wyjazd nad morze od 26 do 29 sierpnia proszone są w tym tygodniu o dokonanie przedpłaty; mamy jeszcze kilka miejsc wolnych w drugim autokarze. Organizujemy wycieczkę do Zakopanego od 15 do 21 września; szczegóły i zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

5.     Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele renowacyjno – inwestycyjne prowadzone w naszej parafii.

6.     U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; zachęcamy do nabycia.

7.     W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej Mariannę Kaczyńską i Wandę Ratajczak. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.