XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2013r.

1.     Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie są celebrowane o godz. 8.00 i 18.00, zaś w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

 2.     W dolnej kaplicy trwa codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 18.00; zachęcamy, aby w osobistej modlitwie trwać przed Panem.

 3.     W najbliższy czwartek 25 lipca wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka na Jasną Górę – grupa czerwono – żółta prowadzona przez ks. Huberta. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. sprawowaną o godz. 9.00 w naszym kościele, na którą zapraszamy nie tylko pieszych pielgrzymów i ich rodziny, ale także pozostałych parafian. Do środy można się jeszcze zapisywać na pieszą pielgrzymkę, do czego zachęcamy szczególnie młodych; także można wrzucać intencje modlitewne do koszyczków znajdujących się w kościele i kaplicy.

4.     W najbliższy piątek obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów mechanicznych będzie w naszej parafii w przyszłą sobotę oraz w niedzielę po wszystkich Mszach św.

 5.     Osoby, które zapisały się na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy i Krakowa w dniach 5 – 6 sierpnia proszone są do końca tego tygodnia o dokonanie przedpłaty. Trwają zapisy na czterodniowy, sierpniowy wyjazd nad morze w dniach od 26 do 29 sierpnia. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Lichenia i Bieniszewa 7 września – zapisy w biurze parafialnym.

 6.     Biuro podróży Frater z Bydgoszczy zaprasza na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella od 19 sierpnia. Szczegóły na plakatach oraz w biurze parafialnym.

 7.     U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego

 8.     W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej Kazimierę Antoniewicz, Zofię Sokołowską i Grzegorza Jankowskiego. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.