X NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.06.2013r.

1.     Składamy Bóg zapłać tym, którzy uczestniczyli w Mszach św. i procesjach w oktawie Bożego Ciała. Szczególne podziękowania składamy liturgicznej służbie ołtarza, noszącym sztandary oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz ich rodzicom, dziękujemy tym, którzy przygotowali ołtarze na zakończenie oktawy Bożego Ciała i na uroczystość Serca Pana Jezusa.

 2.     Przypominamy, że od poniedziałku Msze św. w dni powszednie są sprawowane w kaplicy, także Msza sw. o godz. 18.00.

 3.     Miesiąc czerwiec liturgicznie poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.00 w dolnej kaplicy śpiewana jest Litania do Serca Pana Jezusa a następnie celebrowana jest Msza św.

 4.     W najbliższy czwartek 13 czerwca zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 sprawowaną w kościele, po której będzie kolejne nabożeństwo fatimskie; nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 18.00 tylko o 20.00; prosimy na to nabożeństwo przynieść świece.

 5.     W przyszłą niedziele o godz. 16.00 będzie celebrowana Msza św. z udziałem osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawnych z naszej parafii na tę Eucharystię zapraszamy.

 6.     Zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone listy z godzinami adoracyjnymi w poszczególne dni, prosimy wpisać tam soje nazwisko na odpowiednią godzinę adoracyjną.

 7.     Osoby zapisane na wyjazdy nad morze w czerwcu oraz na Mazury i do Wilna proszone są w tym tygodniu o dokonanie przedpłaty; trwają zapisy dzieci, młodzieży i rodzin, które chcą wyjechać nad morze od 7 do 12 lipca.

 8.     Wspólnota Jan Chrzciciel, Klub Gazety Polskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Służyć Życiu zapraszają do obejrzenia filmu opartego na prawdziwej historii October Baby, który będzie wyświetlony w sali konferencyjnej w niedzielę 16 czerwca o godz. 17.00. Wstęp wolny.

 9.     Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno – renowacyjne naszej parafii, zwłaszcza związane z remontem kaplicy Matki Bożej Oblubienicy Ducha Świętego. Wszystkich darczyńców w modlitwie polecamy Panu Bogu.

 10.           U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

11.           W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii  Zofię Paczkowską, Danutę Urbańską, Marię Majewską, Wacława Dominiak. Wszystkich wiernych zmarłych powierzamy Bożemu Miłosierdziu.