IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.06.2013r.

1.     Trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie na Msze św. sprawowane w kościele o godz. 18.00, po których odbywać się będzie procesja z Najświętszym Sakramentem. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 będzie procesja do czterech ołtarzy; po przybyciu do kościoła zaśpiewamy uroczyste Ciebie Boga Wysławiamy.

2.     W najbliższy piątek – I piątek miesiąca – 7 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy czcicieli Serca Pana Jezusa na Mszę św. o godz. 18.00, po której będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja do ołtarza Serca Pana Jezusa. W piątek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 16.30 do 18.00. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

3.     Przypominamy, że poranne Msze św. o godz. 7.00 i 8.00 są sprawowane w dolnej kaplicy. Po Mszy św. o godz. 8.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i codzienna adoracją od poniedziałku do soboty włącznie, do godz. 17.45. Zachęcamy do odwiedzania kaplicy w ciągu dnia i osobistej modlitwy. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki, na których można wpisać swoją godzinę adoracyjną w ciągu tygodnia. Dobrze byłoby, aby jak najwięcej parafian wybrało sobie jakąś jedną stałą godzinę w tygodniu, by zawsze ktoś trwał na modlitwie z Chrystusem. W ten sposób stworzymy tygodniowy plan godzi adoracyjnych.

4.     Za tydzień dzieci klas III będą dziękować za I rocznicę Komunii Św. podczas Mszy św. o godz. 11.00. Próba dla tych dzieci w najbliższy wtorek o godz. 16.30.

5.     W niedzielę, za tydzień, po Mszy św. o godz. 8.00 będzie zebranie Żywego Różańca, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich oraz adoratorek Serca Pana Jezusa.

6.     Także za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, zbierać będziemy ofiary na cele renowacyjno – inwestycyjne prowadzone w naszej parafii. Na dzień dzisiejszy mamy około 10 tys. długu związanego z remontem dolnej kaplicy oraz założeniem instalacji monitorującej nasz kościół i kaplicę; ponadto od poniedziałku przystępujemy do dalszych prac w toaletach przy kaplicy. Niech dobry Bóg błogosławi nam w tych pracach i wspomaga tych, którzy finansowo pomagają nam w prowadzeniu tych prac.

7.     Za tydzień, 9 czerwca emeryci i renciści wyjeżdżają na pierwszy turnus wczasów nad morzem; wyjazd zapisanych osób sprzed kościoła o godz. 6.00. Organizujemy wyjazd dla dzieci, młodzieży i rodziców nad morze od 7 do 12 lipca. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

8.     W piątek 7 czerwca o godz. 11.00 w Instytucie Prymasa Glempa odbędzie się wykład: „Kult i pamięć o św. Jadwidze Królowej na Kujawach”. Suma odpustowa w kościele św. Jadwigi w sobotę o godz. 18.00 zaś festyn w niedzielę o godz. 14.00.

9.     U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; także kolejny numer naszej gazety parafialnej Płomień Ducha w cenie 3 złote.

10.           W tym tygodniu zmarła siostra ks. Zbyszka Krystyna Skrzypczak. Pogrzeb będzie w najbliższy czwartek: Msza pogrzebowa o godz. 10.00 w poznańskiej Farze, zaś pogrzeb o godz. 13.10 na Junikowie. Organizujemy wyjazd na ten pogrzeb; chętni proszeni są o podejście do zakrystii lub jutro do biura parafialnego. Zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu