VI NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 5.05.2013r.

1.     Jutro w poniedziałek Ks. Arcybiskup Tomasz Peta udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy, aby bierzmowani byli przez całe życie wierni Chrystusowi.

2.     W najbliższą środę obchodzimy uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Zachęcamy do uczestniczenia w Mszach św. Po Mszy św. o godz. 18.00 odśpiewamy Litanię Loretańską w połączeniu z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.     Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, które są codziennie oprócz środy o godz. 20.30.

4.     W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. na Mszy sw. o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z dziećmi pierwszokomunijnymi nie przychodziły na Msze sw. o godz. 11.00. Nabożeństwo majowe dla dzieci wraz z rodzinami będzie o godz. 15.00. Sakrament pokuty i pojednania dla dzieci oraz rodziców będzie w sobotę od godz. 9.00 do 10.30.

5.     Przygotowujemy się do odpustu i festynu parafialnego, który będzie w dzień Zesłania Ducha Świętego 19 maja. W sobotę 18 maja po Mszy sw. o godz. 18.00 będzie czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem zakończone nabożeństwem majowym. Główna Msza św. odpustowa celebrowana będzie o godz. 11.00. Od godz. 14.00 na ulicy ks. Ziarniaka będzie rodzinny festyn; najpierw zabawy dla dzieci oraz dorosłych. O godz. 15.00 będzie występ muzyczno – kabaretowy górali z Zakopanego zaś wieczorem koncert Zbigniewa Wodeckiego ze swoim zespołem. Na terenach przykościelnych wesołe miasteczko dla dzieci, punkt medyczny, stoiska z jedzeniem i z pieczonym przez parafianki ciastem a nade wszystko loteria fantowa – każdy los wygrywa. Zachęcamy osoby prywatne, rodziny i firmy do pomocy w organizacji festynu. Do biura parafialnego prosimy przynosić artykuły na loterie fantową. Wspólnie, całą parafią zorganizujmy III festyn parafialny.

6.     W najbliższą środę o godz. 19.00 na plebani będzie zebranie parafialnego zespołu Caritas zaś o godz. 20.00 spotkanie Rady Parafialnej

7.     Zapraszamy na II katechezę w ramach Seminarium Odnowy Wiary w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej.

8.     Zespół Szkół Katolickich w Inowrocławia ogłasza nabór do I klas gimnazjum i liceum. Drzwi otwarte szkoły będą w sobotę 11 maja od godz. 9.00 do 13.00 przy ul. Plebanka 18 w Inowrocławiu.

9.     W przyszłą niedziele, po Mszy sw. o godz. 8.00 będzie comiesięczne zebranie Żywego Różańca, Stowarzyszenia Wspierania Powołań i Adoratorek Serca Pana Jezusa.

10.           W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca zbierać będziemy ofiary na cele renowacyjno – inwestycyjne prowadzone w naszej parafii.

11.           Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także nasza gazeta parafialna Płomień Ducha.

12.           W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Jerzego Michalaka.  Wszystkich wiernych polecamy Bożemu Miłosierdziu