UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – ODPUST PARADFIALNY – 19.05.2013r.

1.     Dzisiaj Msze św. w naszej parafii będą celebrowane o godz. 8.00, 9.30 i odpustowa o godz. 11.00; nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, 16.00 i 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na festyn rodzinny, który rozpocznie się o godz. 14.00 na ul. ks. Ziarniaka; najpierw konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych, o godz. 15.30 wystąpią z programem muzyczno – kabaretowym górale z Zakopanego, o godz. 17.30 – inowrocławski zespół młodzieżowy Kropla, po nim ponownie zespół góralski Tatra – Fest, zaś na koniec około godz. 20.30 gwiazda tegorocznego festynu – Zbigniew Wodecki z zespołem. Po koncercie losowanie nagród głównych – wszyscy, którzy kupią losy wezmą udział w losowaniu tygodniowych wczasów nad morzem dla dwóch osób, wycieczki na Mazury i do Wilna oraz wiele innych. Patronat nad tegorocznym festynem objął prezydent Miasta Inowrocławia, zaś medialny dziennik Express Bydgoski, radio Gra oraz portale internetowe. Na terenach przykościelnych różne stanowiska z jedzeniem oraz innymi atrakcjami. Życzymy sobie miłej zabawy i radosnego świętowania Dnia naszej Parafii.

2.     Jutro, w poniedziałek, II dzień świąt Zesłania Ducha Świętego obchodzimy wspomnienie Maryi – Matki Kościoła. Zapraszamy parafian na Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

3.     W najbliższy piątek 24 maja obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – odpust w Marulewach. Zapraszamy mieszkańców Marulew, Trzask, wszystkich parafian na nabożeństwo do Marulew o godz. 19.00; nie będzie tego dnia nabożeństwa majowego w kościele. Po nabożeństwie w Marulewach będzie poczęstunek dla wszystkich, na który zapraszają mieszkańcy Marulew.

4.     We wtorek o godz. 19.00 w sali konferencyjnej będzie kolejna katecheza dla dorosłych pt. Duch Święty – jak w Niego wierzymy.

5.     Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, które są codziennie oprócz środy i piątku o godz. 20.30; w środę po Mszy św. o godz. 18.00; w piątek o godz. 19.00 w Marulewach.

6.     Spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich będzie w najbliższy czwartek po Mszy sw. Wieczornej.

7.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie rodziców i dzieci z klas III, które będą obchodzić rocznicę I Komunii Św.

8.     1 i 2 czerwca będzie coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Szczegóły i zapisy u ks. Huberta.

9.     W niedzielę 26 maja na inowrocławskim rynku rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa.

10.           Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

11.           W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Eugeniusza Matykiewicza. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu