UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ – 26.05.2013r.

1.     Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę pomogli nam zorganizować i przeżyć zarówno odpust parafialny jak i III festyn. Dziękujemy kapłanom, komitetowi organizacyjnemu, wszystkim obsługującym stanowiska kiermaszowe oraz dobroczyńcom: zarówno osobom prywatnym, rodzinom i firmom, którzy ofiarowali dary na loterie fantową, wspomogli finansowo, oraz parafiankom, za przepyszne ciasto. Dziękujemy władzom naszego miasta, policji, straży miejskiej oraz strażakom a także wielu bezimiennym ofiarodawcom. Niech kolejne, przeżyte święto naszej parafii integruje mieszkańców naszej parafii i naszego miasta.

2.     W najbliższy czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w tradycji zwaną uroczystością Bożego Ciała. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane tego dnia o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. Ogólnoinowrocławska uroczystość Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. sprawowaną przez Ks. Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego o godz. 11.00 w kościele Zwiastowania, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami Inowrocławia.

3.     Od czwartku rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy parafian codziennie na Msze św. o godz. 18.00, po których będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja ul. Jagiellońską i Ks. Ziarniaka. Zachęcamy, aby licznie uczestniczyć w oktawie w celebrowanych Mszach Świętych. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 11.00.

4.     Zachęcamy wszystkie dziewczynki wieku przedszkolnego i szkolnego, obowiązkowo dziewczynki pierwszokomunijne do sypania kwiatków. Próba dla dziewczynek będzie w najbliższy wtorek o godz. 17.00.

5.     W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 dziękować będziemy za dar kapłaństwa wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii w rocznicę święceń, szczególnie zaś będziemy dziękować za 55 lat kapłaństwa ks. prałata.

6.     Ostatni tydzień nabożeństw majowych, zachęcamy, aby w nich uczestniczyć codziennie oprócz środy o godz. 20.30.

7.     W najbliższy piątek 31 maja obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie dziekan, ks. Kan. Maciej Lisiecki. Po Mszy św. i procesji w dolnej kaplicy dokonamy uroczystego jej poświęcenia po remoncie. Od soboty 1 czerwca rozpocznie się w kaplicy codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie od poniedziałku do soboty włącznie od Mszy sw. o godz. 8.00 a kończyć się będzie każdego dnia o godz. 17.45.

8.     Osoby, które zapisały się na wyjazdy nad morze proszone są  o dokonanie przedpłaty. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych na turnus od 9 do 16 czerwca.

9.     We wtorek o godz. 18.30 w sali konferencyjnej będzie spotkanie organizacyjne wyjeżdżających do Hiszpanii i do Lourdes.

10.           W niedzielę 26 maja o godz. 15.00 na inowrocławskim rynku rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa.

11.           Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; wydaliśmy nowy numer naszej gazety parafialnej Płomień Ducha, można ją nabyć przy wyjściu ze świątyni w cenie 3 złote..

12.           W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Jadwigę Pijanowską, Włodzimierza Śmiejkowskiego, Danutę Pułaczewską i Tadeusza Czerwińskiego. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu