NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 12.05.2013r.

1.     Dzisiaj 104 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa w Komunii Świętej. Nabożeństwo majowe dla tych dzieci wraz z rodzinami będzie o godz. 15.00; natomiast nabożeństwo majowe dla pozostałych parafian będzie o godz. 20.30. Dla dzieci pierwszokomunijnych rozpoczyna się biały tydzień; dzieci przychodzą w białych szatach codziennie na Msze św. o godz. 18.00.

2.     Bardzo dziękujemy rodzicom bierzmowanej młodzieży za dar dla parafii w postaci 5 ornatów fioletowych, zaś rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zakup obrazu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

3.     Jutro w poniedziałek 13 maja modlimy się razem z Matką Bożą Fatimska, zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 20.00, a po niej na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie; przynieśmy na to nabożeństwo świece.

4.     We wtorek o godz. 19.00 w sali konferencyjnej będzie kolejna katecheza dla dorosłych pt. Duch Święty – jak w Niego wierzymy.

5.     Dziękujemy młodzieży z ks. Bogusławem biorącej udział w tegorocznej Parafiadzie Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Nasza parafia zdobyła II miejsce i otrzymała stosowny puchar oraz dyplom oraz kapę do nabożeństw. Gratulujemy.

6.     W poniedziałek o godz. 12.00 w Instytucie Prymasa Glempa będzie spotkanie z ks. Arcybiskupem Tomaszem Petą, który będzie mówił o wizytach Ks. Kardynała Józefa Glempa w Kazachstanie.

7.     Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, które są codziennie oprócz środy o godz. 20.30.

8.     Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego – odpust naszej parafii. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 zaś po niej na czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem zakończone nabożeństwem majowym. Natomiast w niedzielę Msze św. w naszej parafii będą o godz. 8.00, 9.30 i suma odpustowa o godz. 11.00; nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, 16.00 i 18.00. Sumę odpustową celebrować będzie ks. Prałat Mieczysław Bieliński z Bydgoszczy. Od godz. 14.00 zapraszamy mieszkańców parafii i Inowrocławia na festyn rodzinny. Od 14.00 będą na ulicy Ks Ziarniaka, która tego dnia zostanie zamknięta dla ruchu, zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży wraz z rodzicami. O 15.30 wystąpią z programem muzyczno – kabaretowym górale z Zakopanego, o 17.30 inowrocławski zespół młodzieżowy Kropla, o 18.30 ponownie występ górali zaś o 20.00 gwiazda wieczoru – Zbigniew Wodecki ze swoim zespołem. Na terenach przykościelnych wesołe miasteczko dla dzieci, stoisko policji i punkt medyczny, ambulans, w którym będziemy mogli oddać swoją krew – prosimy zabrać dowody osobiste, stoiska z jedzeniem i z pieczonym przez parafianki ciastem, ponadto jedzenie z grilla i swojskie jadło; tradycyjnie będzie loteria fantowa – każdy los wygrywa. Po koncercie pana Wodeckiego będzie losowanie nagród głównych: tygodniowych wczasów dla dwóch osób nad morzem, wycieczki na Mazury i do Wilna, trampoliny i wielu innych. Zachęcamy osoby prywatne, rodziny i firmy do pomocy w organizacji festynu. Do biura parafialnego prosimy przynosić artykuły na loterie fantową. Dziękujemy tym, którzy juz nam pomogli, innych zapraszamy do pomocy. Wspólnie, całą parafią zorganizujmy i przeżyjmy uroczystości odpustowe i III festyn parafialny.

9.     1 i 2 czerwca będzie coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Szczegóły i zapisy u ks. Huberta.

10.           Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno – renowacyjne prowadzone w naszej parafii zwłaszcza związane z remontem kaplicy.

11.           Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

12.           W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Jana Kaczałę. Wszystkich wiernych polecamy Bożemu Miłosierdziu