V NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 28.04.2013r.

1.     W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach majowych, które będą codziennie o godz. 20.30, jedynie w środy po Mszy sw. o godz. 18.00 w połączeniu z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 2.     W najbliższy piątek 3 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, także rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. w naszej parafii będą celebrowane tak jak w niedzielę czyli o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Ze względu na to, że I piątek miesiąca przypada w uroczystość Matki Bożej, dlatego spowiedź pierwszo piątkowa będzie w czwartek 2 maja od godz. 17.00 do 18.00.

 3.     I sobota miesiąca przypada 4 maja. Księża odwiedza swoich chorych z posługa sakramentalną od godz. 8.00.

 4.     W poniedziałek 6 maja młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Próba dla młodzieży bierzmowanej będzie w poniedziałek o godz. 16.00. Sakrament pokuty i pojednania dla młodzieży, rodziców i świadków będzie w sobotę od godz. 16.00.

 5.     19 maja przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową Zesłania Ducha Świętego i kolejny festyn parafialny. Do biura parafialnego można przynosić artykuły papiernicze, przemysłowe i inne na loterię fantową. Prosimy także osoby chętne, które chciałyby pomóc w organizacji festynu o zgłoszenie się w biurze parafialnym.

 6.     Zapraszamy na II katechezę w ramach Seminarium Odnowy Wiary w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej.

 7.     Organizujemy parafialną pięciodniową wycieczkę autokarową na Mazury i do Wilna od 1 lipca, także wycieczko – pielgrzymkę do Francji, Hiszpanii i do sanktuarium Matki Bożej w Lourdes – zapisy w biurze parafialnym.

 8.     IX Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbywać się będzie w dniach 2 – 3 maja. Rozpoczęcie 2 maja o godz. 9.00 na Stadionie Miejskim; 3 maja o godz. 9.00 będzie celebrowana Msza św. w kościele Zwiastowania NMP, zaś zakończenie o godz. 16.00 w muszli koncertowej z udziałem ks. bpa K. Wętkowskiego

 9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, na 3 maja wydamy kolejny numer naszej gazety parafialnej Płomień Ducha z kolorową rozkładówka.

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Genowefę Matuszak.   Wszystkich wiernych polecamy Bożemu Miłosierdziu