IV NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 21.04.2013r.

1.     Dzisiejszą Niedzielą, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy w całym kościele Tydzień Modlitw o Powołania. W naszych codziennych modlitwach módlmy się o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego szczególnie z naszej parafii.

 2.     We wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski i naszej archidiecezji; zachęcamy tego dnia do udziału w Mszy sw.

 3.     Ogólnopolskie uroczystości św. Wojciecha w Gnieźnie będą w sobotę i niedzielę 27 i 28 kwietnia. Do Gniezna tradycyjnie pieszo powędrują młodzi, także i z naszego miasta, zachęcamy młodzież z naszej parafii do udziału w tej pielgrzymce, tym bardziej, że rozpocznie się ona 25 kwietnia o godz. 9.00 Mszą św. sprawowaną w naszej parafii Świętego Ducha – szczegóły i zapisy u ks. Huberta.

 4.     Egzamin dl kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie w przyszłą sobotę od godz. 9.00.

 5.     Katecheza dla uczniów I i II klas ponadgimnazjalnych będzie w piątek o godz. 17.00.

 6.     Zapraszamy na I katechezę w ramach Seminarium Odnowy Wiary w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej.

 7.     Ze względu na trwający remont kaplicy wszystkie Msze św. do odwołania są sprawowane w kościele.

 8.     Msza św. łacińska ze śpiewem chorału gregoriańskiego będzie sprawowana w niedzielę 28 kwietnia o godz. 18.00 w bazylice Imienia NMP

 9.     Organizujemy parafialną pięciodniową wycieczkę autokarową na Mazury i do Wilna od 1 lipca, także wycieczko – pielgrzymkę do Francji, Hiszpanii i do sanktuarium Matki Bożej w Lourdes – zapisy w biurze parafialnym.

 10.           IX Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbywać się będzie tradycyjnie w Inowrocławiu w dniach 2 – 3 maja. Rozpoczęcie 2 maja o godz. 9.00 na Stadionie Miejskim; 3 maja o godz. 9.00 będzie celebrowana Msza św. w kościele Zwiastowania NMP, zaś zakończenie o godz. 16.00 w muszli koncertowej z udziałem ks. bpa K. Wętkowskiego

 11.           Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także nasze pamiątki z uroczystości wprowadzenia relikwii ks. Jerzego Popiełuszki..