III NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 14.04.2013r.

 

1.     Całą naszą wspólnotę parafialną, także miasto Inowrocław ogarnia niezmierna radość, że jest z nami obecny ksiądz Jerzy Popiełuszko w relikwiach swoich kości. Od dnia dzisiejszego chcemy modlić się do Boga zapraszając tego kapłana – męczennika. Chcemy to czynić w każdy I czwartek miesiąca po Mszy sw. gromadząc się przy relikwiach i i odmawiając Litanię do bł. Ks. Jerzego. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w sobotę w uroczystej Mszy św. z wprowadzeniem relikwii kości błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Szczególne podziękowania składamy firmie pana Marcina Szczepaniaka z Rzeszowa za zrobienie mensy ołtarzowej na relikwie błogosławionego, firmie Brass Piotra Łeszyka za odlanie relikwiarza i panu Stefanowi Łożykowskiemu za namalowanie obrazu błogosławionego. Dziękujemy ks. biskupowi Krzysztofowi, kapłanom, i wszystkim wiernym, szczególnie zaś władzom samorządowym naszego miasta, pocztom sztandarowym, orkiestrze dętej i służbie liturgicznej ołtarza. Dziękuję Księzom wikariuszom: ks. Hubertowi za współinicjatywę sprowadzenia relikwii kapłana – męczennika i kazania głoszone w naszej parafii o życiu tego błogosławionego, ks. Zbyszkowi za przygotowanie liturgiczne wczorajszej uroczystości, ks. Bogusławowi za przywiezienie relikwii z Warszawy do naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom i wspólnotom za wszelką pomoc materialną. Niech bł. Ks. Jerzy wspiera także nasze wysiłki w dążeniu do świętości i w pracy nad cnotą odwagi i męstwa w dawaniu świadectwa Chrystusowi. Przy wyjściu ze świątyni można nabyć pamiątki z  uroczystości w cenie 2 zł.

 2.     Za tydzień, w niedziele, po Mszy św. o godz. 11.00 będzie zebranie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

 3.     Ze względu na trwający remont kaplicy wszystkie Msze św. do odwołania są sprawowane w kościele.

 4.     Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które zostaną przeznaczone na cele renowacyjno – inwestycyjne naszej parafii, zwłaszcza na pokrycie kosztów związanych z generalnym remontem kaplicy, tak by ją dostosować do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 5.     Organizujemy wyjazd dla emerytów i rencistów nad morze od 9 do 16 czerwca, także wyjazd na wycieczko – pielgrzymkę do Francji, Hiszpanii i do sanktuarium Matki Bożej w Lourdes – zapisy w biurze parafialnym.

 6.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także nasze pismo parafialne Płomień Ducha.

 7.W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie Włodzimierza Szudzichowskiego i Elżbietę Molenda. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu