II NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 7.04.2013r.

1.     Ze względu na Wielki Tydzień, w najbliższy poniedziałek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Mszach Św. o godz. 7.00, 8.00, dodatkowa o godz. 10.00 i 18.00. W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji dzieci poczętych, także dzieci nienarodzonych. Na Mszy św. o godz. 10,.00 i 18.00 ci, którzy chcieliby podjąć przez kolejnych dziewięć miesięcy duchową adopcję dziecka poczętego złożą stosowne przyrzeczenia; zachęcamy kobiety i dziewczęta do podjęcia dzieła duchowej adopcji.

 2.     Już w najbliższy piątek i sobotę przeżywać będziemy uroczystości związane z wprowadzeniem relikwii błogosławionego Jerzego Popiełuszki do naszej parafii. W najbliższy piątek 12 kwietnia Instytut Prymasa Józefa Glempa oraz nasza parafia zapraszają na sesję pt. „Życie i dzieło bł. Ks. Jerzego Popiełuszki” z udziałem proboszcza parafii Św. Stanisława w Warszawie, publicystów katolickich oraz siostry i brata ks. Jerzego – ta sesja odbędzie się w Instytucie Kardynała Glempa – Plac Klasztorny 2. Mamy jeszcze kilka zaproszeń. Wszystkich parafian, mieszkańców Inowrocławia i gości zapraszamy w sobotę 13 kwietnia na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną przez Księdza Bpa Krzysztofa Wędkowskiego, w czasie której zostaną przekazane naszej parafii relikwie kości błogosławionego ks Jerzego i umieszczone w stosownym ołtarzu. Nie może nas parafian na tej Mszy św. zabraknąć.

 3.     W najbliższy wtorek zapraszamy parafian i mieszkańców Inowrocławia na kolejną katechezę dla dorosłych o godz. 19.00 w sali konferencyjnej. Temat katechezy brzmi: „Kara śmierci – tak czy nie”.

 4.     Ze względu na trwający remont kaplicy wszystkie Msze św. do odwołania są sprawowane w kościele.

 5.     Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca po Mszy sw. o godz. 8.00 będzie comiesięczne spotkanie Żywego Różańca, adoratorek Serca Pana Jezusa oraz Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

 6.     Za tydzień, w sobotę i niedzielę zbierać będziemy ofiary na cele renowacyjno – inwestycyjne naszej parafii, zwłaszcza związane z kapitalnym remontem kaplicy, by ją dostosować do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 7.     Organizujemy we wrześniu parafialną pielgrzymko – wycieczkę do Hiszpanii i Francji, w tym do sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Zapisy w biurze parafialnym.

8.     Na początku maja organizowana jest Parafiada. Chętne osoby, które chciałyby reprezentować naszą parafię proszone są o zgłoszenie się do Ks. Bogusława.

9.     Miejskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskich rozpoczną się w środę 10 kwietnia podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 17.00 w kościele garnizonowym.

10.           Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także nasze pismo parafialne Płomień Ducha.

11.           W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie Stanisława Ścibora i Anne Sypniewską. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.