II DZIEŃ ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA 1.04.2013r.

1.     W II święto wielkanocne Msze sw. sprawowane są według porządku niedzielnego. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które przeznaczone są na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

2.     Przeżywamy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszach Św., które ze względu na remont kaplicy sprawowane są do odwołania w kościele. W najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

3.     Za tydzień obchodzić będziemy święto Bożego Miłosierdzia. Odpust w parafii Chrystusa Miłosiernego w niedzielę o godz. 15.00.

4.     Przygotowujemy się do uroczystości wprowadzenia relikwii błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki do naszej parafii co nastąpi podczas Mszy św. sprawowanej 13 kwietnia o godz. 18.00. W przeddzień tych uroczystości, czyli w piątek 12 kwietnia Instytut Prymasa Józefa Glempa oraz nasza parafia zapraszają na sesję pt. „Życie i dzieło bł. Ks. Jerzego Popiełuszki” z udziałem proboszcza parafii Św. Stanisława w Warszawie, publicystów katolickich oraz siostry i brata ks. Jerzego. Kto z parafian chciałby uczestniczyć w tej sesji, niech w biurze parafialnym odbierze stosowne zaproszenie.

5.     Bardzo dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas, który na święta wielkanocne przygotował paczki świąteczne dla ponad 100 rodzin naszej parafii, także tym, którzy złożyli ofiarę lub produkty żywnościowe na ten cel.

6.     Organizujemy we wrześniu parafialną pielgrzymko – wycieczkę do Hiszpanii i Francji, w tym do sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Zapisy w biurze parafialnym. Natomiast od 17 czerwca organizujemy wyjazd emerytów i rencistów nad morze do Drźwirzyna – zapisy w biurze parafialnym.

7.     Na początku maja organizowana jest w Inowrocławiu Parafiada. Chętne osoby, które chciałyby reprezentować naszą parafię w poszczególnych dyscyplinach sportowych proszone są o zgłoszenie się do Ks. Bogusława.

8.     W najbliższą sobotę 6 kwietnia zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00.

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia świąteczny numer naszego pisma parafialnego Płomień Ducha w cenie 2,50.