V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2013r.

1.     W najbliższy wtorek 19 marca, w dzień św. Józefa, przeżywać będziemy w naszej wspólnocie parafialny dzień sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź będzie od godz. 9.00 do 10.30; od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Skorzystajmy wszyscy z sakramentu pojednania i przyjmijmy także w tym dniu Komunię św.; będą dodatkowo dwie Msze św. o godz. 10.00 i 16.00; także tradycyjnie o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni – nie będzie tego sakramentu w triduum i w święta. Wspólnie módlmy się o nawrócenie całej naszej wspólnoty parafialnej.

 2.     Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa dla dorosłych odbywa się w piątki po Mszy sw. o godz. 8.00, dla dzieci wraz z rodzicami po Mszy o godz. 18.00; nie będzie w tym tygodniu Drogi Krzyżowej o godz. 20.00 ponieważ o godzinie 19.00rozpoczyna się Droga Krzyżowa ulicami Inowrocławia – początek przy Tężni Solankowej. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

 3.     Przypominamy, iż przy krzyżu w kościele można składać artykuły spożywcze, chemiczne i przemysłowe. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla najuboższych. Także dzisiaj, po każdej Mszy św. panie z Parafialnego Zespołu Caritas zbierać będą ofiary na zakup potrzebnych artykułów na święta dla rodzin najuboższych naszej parafii.

 

4.     Za tydzień jest już Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach Św. będzie czytanie Męki Pańskiej. Jednocześnie ogłaszamy konkurs dla dzieci, młodzieży i dorosłych na najpiękniejszą, najlepiej samodzielnie wykonaną palmę wielkanocną. Rozstrzygnięcie tego konkursu nastąpi na Mszy św. o godz. 11.00. Przed Mszą św. zbierzemy się na parkingu przed wejściem do zakrystii, nastąpi procesja z palmami do kościoła na uroczystą Eucharystię, a następnie konkurs palm.

 5.     Wyjazd zapisanych osób na operę do Poznania będzie w niedzielę 17 marca o godz. 15.15 sprzed kościoła.

 6.     W niedzielę palmową po wszystkich Mszach św. zbierać będziemy ofiary na relikwiarz i obraz błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Zachęcamy do ofiarności na ten cel.

 7.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

 8.     W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii Jana Budynek, Urszule Budzyńską, Stefana Sypniewskiego, Danutę Karasińską, Zenobię Lisiecką. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu