Święte Dni

Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy w kościele obchody Wielkiego Tygodnia. Jak sama nazwa mówi jest to najważniejszy tydzień w całym roku kościelnym. Postarajmy się uczestniczyć w liturgii tego tygodnia szczególnie zaś w tzw. triduum sacrum czyli trzy dni święte.

– WIELKI CZWARTEK – 

dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Całą rodzinę parafialną zapraszamy na uroczystą Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, w czasie której nastąpi obrzęd umycia nóg 12 wybranym parafianom. Po Eucharystii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i możliwość adoracji do godz. 22.00, także w wielki piątek od godz. 8.00 do 18.00. Ofiary zbierane w wielki czwartek są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Gnieźnie.

– WIELKI PIĄTEK – 

dzień męki i śmierci Jezusa; w tym dniu, jedynym w roku nie sprawuje się Mszy Św. O godz. 18.00 w kościele będzie liturgia męki pańskiej z adoracją Krzyża i Komunią Św. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do grobu pańskiego i całonocna adoracja:

-po liturgii zaśpiewamy trzy części Gorzkich Żali

– od 20.30 – adoracja dzieci, poprowadzą rodzice dzieci pierwszokomunijnych

– od 21.00 – adoracja młodzieży, poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

– od 22.00 – adoracja kobiet, poprowadzą kobiety różańcowe, adoratorki Serca Pana Jezusa oraz panie z Caritas

– od 23.00 – adoracja mężczyzn – poprowadzą ojcowie różańcowi oraz panowie z Rady

– od 24.00 – indywidualna adoracja parafian. Przy wyjściu z świątyni zostały wyłożone kartki z godzinami adoracyjnymi – prosimy parafian o wpisywanie swoich nazwisk, byśmy mieli orientacje kto będzie czuwał w kościele w danych godzinach. Przypominamy, że w piątek obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Ofiary zbierane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie.

– WIELKA SOBOTA –

dzień adoracji Pana Jezusa w grobie. Przyjdźmy całymi rodzinami aby modlić się przy grobie Pana Jezusa. W tym dniu, jedynym w roku, świecimy pokarmy na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów będzie co godzinę poczynając od 9.00 a kończąc o 17.00; poświęcenie w Marulewach o godz. 10.00, w Trzaskach o 10.30.

Zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą liturgię wigilii paschalnej z procesją rezurekcyjna o godz. 21.00 – przynieśmy na te liturgie świece – nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Ta liturgia nocy jest najważniejszą w ciągu całego roku, stąd powinniśmy wszyscy być na niej obecni, obowiązkowo dzieci pierwszokomunijne z rodzicami i młodzież bierzmowana.

– NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO- 

Msze św. w naszej parafii będą o godz. 6.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00, nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.