NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 24.03.2013r.

1.     Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy w kościele obchody Wielkiego Tygodnia. Jak sama nazwa mówi jest to najważniejszy tydzień w całym roku kościelnym. Postarajmy się uczestniczyć w liturgii tego tygodnia szczególnie zaś w tzw. triduum sacrum czyli trzy dni święte.

 – WIELKA ŚRODA – dzień zdrady Chrystusa przez Judasza. Wszystkich parafian zapraszamy o godz. 20.00 na ostatnie w tym roku nabożeństwo Drogi Krzyżowej; jeśli pogoda dopisze będzie ono ulicami Osiedla Piastowskiego.

 – WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Całą rodzinę parafialną zapraszamy na uroczystą Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, w czasie której nastąpi obrzęd umycia nóg 12 wybranym parafianom. Po Eucharystii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i możliwość adoracji do godz. 22.00, także w wielki piątek od godz. 8.00 do 18.00. Ofiary zbierane w wielki czwartek są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Gnieźnie.

 – WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci Jezusa; w tym dniu, jedynym w roku nie sprawuje się Mszy Św. O godz. 18.00 w kościele będzie liturgia męki pańskiej z adoracją Krzyża i Komunią Św. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do grobu pańskiego i całonocna adoracja:

-po liturgii zaśpiewamy trzy części Gorzkich Żali

– od 20.30 – adoracja dzieci, poprowadzą rodzice dzieci pierwszokomunijnych

– od 21.00 – adoracja młodzieży, poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

– od 22.00 – adoracja kobiet, poprowadzą kobiety różańcowe, adoratorki Serca Pana Jezusa oraz panie z Caritas

– od 23.00 – adoracja mężczyzn – poprowadzą ojcowie różańcowi oraz panowie z Rady

– od 24.00 – indywidualna adoracja parafian. Przy wyjściu z świątyni zostały wyłożone kartki z godzinami adoracyjnymi – prosimy parafian o wpisywanie swoich nazwisk, byśmy mieli orientacje kto będzie czuwał w kościele w danych godzinach. Przypominamy, że w piątek obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Ofiary zbierane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie.

 – WIELKA SOBOTA – dzień adoracji Pana Jezusa w grobie. Przyjdźmy całymi rodzinami aby modlić się przy grobie Pana Jezusa. W tym dniu, jedynym w roku, świecimy pokarmy na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów będzie co godzinę poczynając od 9.00 a kończąc o 17.00; poświęcenie w Marulewach o godz. 10.00, w Trzaskach o 10.30.

Zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą liturgię wigilii paschalnej z procesją rezurekcyjna o godz. 21.00 – przynieśmy na te liturgie świece – nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Ta liturgia nocy jest najważniejszą w ciągu całego roku, stąd powinniśmy wszyscy być na niej obecni, obowiązkowo dzieci pierwszokomunijne z rodzicami i młodzież bierzmowana.

– NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Msze św. w naszej parafii będą o godz. 6.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00, nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

 2.     Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Zali z ostatnim kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

 3.     Wydawanie paczek żywnościowych będzie w najbliższy poniedziałek od godz. 16.30 do 18.00 w biurze Caritas.

 4.     Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj po Mszach Św. zbieramy ofiary na relikwiarz oraz obraz błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Zachęcamy do ofiarności na ten cel.

 5.     Tradycyjnie na początku maja odbywa się w Inowrocławiu Parafiada. Osoby, które chciałyby reprezentować naszą parafię w poszczególnych dyscyplinach sportowych, proszone są o zgłoszenie się do Ks. Bogusława.

 6.     Ze względu na remont kaplicy, do odwołania wszystkie Msze św. będą sprawowane w kościele, także Msza sw. niedzielna o godz. 16.00.

 7.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego prawie w całości poświecony papieżowi Franciszkowi.

 W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej parafii . Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu