IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2013r

1.     Rozpoczynamy w naszej parafii czas świętych rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i dorosłych. Przyzywamy Ducha Świętego prosząc Go o pomoc w dziele nawrócenia każdego z nas i naszej parafii, także wypraszając łaski dla prowadzących rekolekcje. Rekolekcje dla dzieci będą w następujących godzinach: klasy „O”, I, II i III przychodzą na rekolekcje od poniedziałku do środy o godz. 8.30, zaś klasy IV, V i VI o godz. 11.30. Rekolekcje dla dorosłych:

 

– w poniedziałek wszystkich dorosłych, szczególnie zaś wszystkie wspólnoty działające w parafii zapraszamy na godz. 17.00; intencje mszalne zamówione na godz. 18.00 sprawowane będą o godz. 17.00; natomiast na godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z nauką wszystkie małżeństwa naszej parafii; w czasie Eucharystii małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie.

 

– we wtorek na godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących oraz samotnych; po Mszy św. będzie błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. Zakończenie rekolekcji dla dorosłych będzie na Mszy św. z nauką ogólną o godz. 18.00.

 

Prosimy bardzo, by jak najliczniej uczestniczyć w rekolekcjach. Przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone ulotki z terminarzem rekolekcji i uroczystości paschalnych.

 

 2.     Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa dla dorosłych odbywa się w piątki po Mszy sw. o godz. 8.00, dla dzieci wraz z rodzicami po Mszy o godz. 18.00; dla dorosłych oraz dla młodzieży o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

 

 3.     Przypominamy, iż przy krzyżu w kościele można składać artykuły spożywcze, chemiczne i przemysłowe. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla najuboższych. Ponadto w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć swoją ofiarę na pomoc dla najuboższych na święta.

 

 4.     Katecheza dla uczniów I i II klas ponadgimnazjalnych będzie w najbliższą środę o godz. 17.00

 

 5.     Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele renowacyjno – inwestycyjne parafii. Wszystkim, którzy swoją modlitwą, cierpieniem, pracą i ofiarą wspierają dzieła naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 6.     Spotkanie organizacyjne Dnia Życia oraz Marszu dla Życia i Rodziny odbędzie się w środę 13 marca o godzinie 19.00 w bazylice Imienia NMP.

7.     Organizowany jest wyjazd młodych na niedziele palmową do Gniezna 24 marca. Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

 

 8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.