III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3.03.2013r.

1.     Jutro, w poniedziałek zapraszamy na Mszę św. za zmarłych współmałżonków o godz. 18.00, zaś w środę na Mszę św. o godz. 8.00 lub 18.00, po których modlimy się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 2.     Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa dla dorosłych odbywa się w piątki po Mszy sw. o godz. 8.00, dla dzieci wraz z rodzicami po Mszy o godz. 18.00; dla dorosłych oraz dla młodzieży o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

 3.     Od najbliższego poniedziałku do środy trwać będą w naszej parafii rekolekcje dla uczniów gimnazjum według następującego porządku. Klasy I i II będą miały spotkania rekolekcyjne o godz. 9.00, zaś klasy III o godz. 10.30; rekolekcje głosić będzie ks. Marcin Kwiatkowski z Kruszwicy. Prosimy rodziców, dopilnujcie, aby wasze dzieci uczestniczyły w rekolekcjach. Od przyszłej niedzieli w parafii rozpoczną się rekolekcje dla dorosłych i dzieci – modlimy się o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje dla dorosłych prowadzić będzie Rektor Seminarium Duchownego w Bydgoszczy Ks. Prałat Dr Wojciech Szukalski. Za tydzień na wszystkich Mszach św. będzie nauka rekolekcyjna; na Mszy o godz. 11.00 nauka rekolekcyjna dla wszystkich dzieci naszej parafii; o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem ojca rekolekcjonisty.

 4.     Przypominamy, iż przy krzyżu w kościele można składać artykuły spożywcze, chemiczne i przemysłowe. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla najuboższych.

 5.     W niedziele, za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00 będzie comiesięczne zebranie wspólnot Żywego Różańca, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich oraz Adoratorek Serca Pana Jezusa.

 6.     Za tydzień, w drugą niedziele miesiąca zbierać będziemy ofiary na cele renowacyjno – inwestycyjne naszej parafii.

 7.     Parafialne biuro Caritas nie będzie otwarte w najbliższy poniedziałek.

 8.     W najbliższy wtorek 5 marca Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza do parafii Św. Jadwigi na Mszę św. o godz. 16.30, a następnie na wykład: „Czy istnieje sakrament spowiedzi”.

9.      Katecheza przedmałżeńska dla maturzystów oraz młodzieży starszej odbędzie się w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. w kaplicy, tam także odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św. katecheza dla rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

 

 10.   Informujemy, iż trwają zapisy do katolickiej szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum. Szczegółowe informacje w sekretariatach szkół.

11.     W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej rodziny parafialnej Józefa Bednarczyka i Weronikę Wiśniewską; wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; można jeszcze nabyć nowy numer naszej gazety parafialnej Płomień Ducha.