V NIEDZIELA ZWYKŁA 10.02.2013 R.

Jutro w poniedziałek 11 lutego, obchodząc wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przeżywamy w kościele Światowy Dzień Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących, osoby niepełnosprawne, samotnych na Mszę św. o godz. 18.00 do kościoła. W czasie Mszy św. wszystkim chętnym zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji chorych.

 W najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową, rozpoczynamy Wielki Post. Razem z Chrystusem chcemy przeżyć czterdziestodniowy okres pokuty, aby przez postanowienia wielkopostne, modlitwę, post i uczynki miłości przygotować się do największych świąt w chrześcijaństwie – Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W Środę Popielcową na znak pokuty przyjmujemy popiół na nasze głowy. Zapraszamy parafian do udziału w Mszach Świętych, które będą celebrowane w kościele o godz. 8.00, 10.00, 16.00, 18.00 i 19.30.

 Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych będą w piątki po Mszy sw. o godz. 8.00, dla dzieci wraz z rodzicami po Mszy o godz. 18.00; dla dorosłych oraz dla młodzieży gimnazjum, szkół średnich, studentów i młodzieży pracującej o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

 W Środę Popielcową przypada na naszą parafię dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.00, w kaplicy będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 19.15. Zachęcamy, aby w Środę Popielcową uczestniczyć w Mszy Świętej i przeżyć chwile osobistej modlitwy w kaplicy.

 W piątek 15 lutego o godz. 12.00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa będzie wykład Grzegorza Polaka pt. „Prymas, który łamał schematy – wspomnienie o kardynale Józefie Glempie. 

 Od tego tygodnia biuro parafialne czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki od godz. 17.00 do 18.00 oraz w soboty od godz. 11.00 do 12.00.

 Organizujemy wyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu na operę Verdiego Nabucco 17 marca. Zapisy w biurze parafialnym.

 Zapisane osoby zapraszamy na parafialną zabawę z okazji zakończenia karnawału do sali konferencyjnej w najbliższy wtorek 12 lutego o godz. 19.00.

 Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które zostaną przeznaczone na cele renowacyjno – inwestycyjne naszej parafii. Wszystkich, którzy swoją modlitwą, zaangażowaniem, cierpieniem i ofiarą wspierają dzieła naszej parafii składamy Bóg zapłać.

 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego