II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.02.2013R.

1.     W najbliższy czwartek 28 lutego, ostatni dzień pontyfikatu Benedykta XVI zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę św. koncelebrowaną o godz. 19.00, sprawowaną z podziękowaniem Panu Bogu za dar posługi papieża Benedykta VI; w czasie Mszy św. po raz ostatni zostanie w kanonie wymienione imię obecnego papieża; po Mszy św. zaśpiewamy hymn Ciebie Boga wysławiamy. 

2.     .Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych są w piątki po Mszy sw. o godz. 8.00, dla dzieci wraz z rodzicami po Mszy o godz. 18.00; dla dorosłych oraz dla młodzieży gimnazjum, szkół średnich, studentów i młodzieży pracującej o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

 3.     Pierwszy piątek miesiąca przypada 1 marca. Nie będzie odrębnej spowiedzi tego dnia, gdyż spowiedź ogólno parafialna przed świętami będzie 19 marca. Zapraszamy parafian na Mszę św. sprawowaną w kościele o godz. 18.00. po której będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa z aktem oddania.

 4.     Pierwsza sobota miesiąca przypada 2 marca. Księża odwiedzą swoich chorych począwszy od godz. 8.00.

 5.     Zebranie Zespołu Caritas będzie w najbliższą środę o godz. 19.00 na plebani.

 6.     W poniedziałek o godz. 17.00 katecheza przed bierzmowaniem dla uczniów III klas gimnazjalnych i starszej młodzieży.

 7.     Trwają zapisy do klasy „O” i „I” Szkoły Katolickiej także do I Gimnazjum i Liceum Szkoły Katolickiej. Szczegóły w sekretariatach szkół.

 8.     Zebranie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami w niedzielę 3 marca po Mszy św. o godz. 11.00.

 9.     Osoby, które zapisały się na wyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu proszone są w tym tygodniu o dokonanie przedpłaty

10.           Przypominamy, iż przy krzyżu w kościele można składać artykuły spożywcze, chemiczne i przemysłowe. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla najuboższych.

11.           W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej rodziny parafialnej Edmunda Szajer, Jerzego Wożniaka i Edmunda Michalaka; wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

12.           Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; wydaliśmy kolejny numer naszej gazety parafialnej Płomień Ducha, którą będzie można nabyć przy wyjściu z kościoła w cenie 2,50.