I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.02.2013R.

 

1.      Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych są w piątki po Mszy sw. o godz. 8.00, dla dzieci wraz z rodzicami po Mszy o godz. 18.00; dla dorosłych oraz dla młodzieży gimnazjum, szkół średnich, studentów i młodzieży pracującej o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

2.      W najbliższy wtorek 19 lutego zapraszamy parafian do sali konferencyjnej o godz. 19.00 na katechezę dla dorosłych, której temat brzmi: Krzyż – od narzędzia kary do narzędzia zbawienia.

3.      W tym tygodniu dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą zaliczać obrzęd sakramentu pokuty i pojednania: we wtorek od godz. 16.30 dzieci, których nazwiska rozpoczynają się od litery A do K, zaś w czwartek od godz. 16.30 pozostali.

4.      Czas Wielkiego Postu to szczególna okazja do czynienie uczynków miłości. Podobnie jak przed poprzednimi świętami przy krzyżu w kościele można składać artykuły spożywcze, chemiczne i przemysłowe. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla najuboższych.

5.      Rozpoczynają się zapisy do klasy „O” i „I” szkoły katolickiej w Inowrocławiu przy parafii św. Jadwigi. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

6.      W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej Witolda Gotówka, Mariannę Michalską i Wojciecha Litwickiego; wszystkich zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

7.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; natomiast w przyszłą niedzielę zostanie wydany kolejny numer naszej gazety parafialnej Płomień Ducha.