II NIEDZIELA ADWENTU 9.12.2012 R.

1.     Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w Mszach św. roratnich. Przypominamy, ze roraty są celebrowane codziennie o godz. 7.00 i 18.00; roraty dla dzieci wraz z rodzicami w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 18.00; gimnazjaliści obowiązkowo przychodzą na roraty w środy o godz. 18.00.

 2.     Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w kaplicy od godz. 6.00 do 7.00; przyjdźmy chociaż na kilka minut przed pracą czy szkołą, by w modlitwie trwać przed Panem.

 3.     W najbliższy wtorek 11 grudnia zapraszamy na katechezę dla dorosłych do sali konferencyjnej o godz. 19.00. Temat katechezy brzmi: „Maryja – dlaczego Niepokalana?”

 4.     Niech w każdej rodzinie będzie poświecony opłatek, którym podzielimy się z najbliższymi oraz wigilijna świeca Caritas. Opłatki i świece można nabywać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 5.     Adwentowy Dzień Skupienia połączony z sakramentem pokuty i pojednania będzie we wtorek 18 grudnia; szczegóły podamy w przyszłą niedzielę

 6.     Zachęcamy, aby pod krzyżem w kościele, składać jako konkretny dar Seca dla innych artykuły spożywcze i chemiczne oraz zabawki oraz zimową odzież. Niech radość świąt zapanuje w każdym domu i każdej rodzinie. Rodziny, które chciałyby uzyskać paczkę na święta proszone są o poinformowanie Parafialnego Caritas.

 7.     Zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 na charytatywny koncert zespołu muzyki żydowskiej Hagada z Kostrzynia nad Odrą. 

 8.     Za tydzień, w niedziele 16 grudnia będzie spotkanie opłatkowe wspólnot Żywego Różańca, Stowarzyszenia Wspierania Powołań oraz uczestników pielgrzymki do Włoch o godz. 16.00 w sali konferencyjnej.

 9.     W niedziele 16 grudnia o godz. 14.00 w bazylice Imienia NMP odbędzie się Msza z okazji 745 rocznicy śmierci założyciela miasta Kazimierza Konradowicza.

 10.           Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno – renowacyjne naszej parafii.

 11.           Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego; wydaliśmy adwentowy numer naszej gazety parafialnej Płomień Ducha, którą będzie można nabyć przy wyjściu z kościoła w cenie 2,50.

 12.           W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej Genowefę Mikołajczak, Bożenę Zawieja, Eugeniusza Lewandowskiego i Helenę Tomczak. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.