I NIEDZIELA ADWENTU 2.12.2012 R.

1. Dzisiejszą niedzielą, I adwentowa, rozpoczynamy nowy rok kościelny i liturgiczny. Niech adwent będzie czasem radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów, także radosnym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia. Niech w tych dniach więcej będzie naszej modlitwy, postanowień i uczynków miłości\

2. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w Mszach św. roratnich. Przypominamy, ze roraty będą codziennie o godz. 7.00 i 18.00; roraty dla dzieci wraz z rodzicami w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 18.00; gimnazjaliści obowiązkowo przychodzą na roraty w środy o godz. 18.00. Dzieci na roraty przynoszą lampiony – na koniec rorat będzie konkurs na najpiękniejszy lampion adwentowy.

3. Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w kaplicy od godz. 6.00 do 7.00; przyjdźmy chociaż na kilka minut przed pracą czy szkołą, by w modlitwie trwać przed Panem.

4. W najbliższą sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału w Mszach św., które będą sprawowane w kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 16.00; adoracja Pana Jezusa od godz. 6.00 do 7.00 będzie także w kościele. Godzinki zaśpiewamy przed Mszą św. o godz. 10.00. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami obowiązkowo przychodzą na Msze św. o godz. 16.00; w czasie której dzieciom zostaną poświęcone medaliki.

5. Tradycyjnie w czasie adwentu, pod krzyżem w kościele można składać artykuły spożywcze i chemiczne oraz zabawki oraz zimową odzież. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin uboższych.

6. Pierwszy piątek miesiąca przypada 7 listopada, nie będzie odrębnej spowiedzi św. gdyż ogólno parafialna spowiedź adwentowa będzie 18 grudnia.

7. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki, poświęcone opłatki oraz świece adwentowe Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom można nabywać po Mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.

8. W sobotę 8 grudnia Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00.

9. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 będzie charytatywny koncert zespołu muzyki żydowskiej Hagada z Kostrzynia nad Odrą. Zapraszamy parafian oraz mieszkańców Inowrocławia do udziału w tym koncercie.

10. Comiesięczne spotkanie Żywego Różańca oraz Stowarzyszenia Wspierania Powołań będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.

11. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, zbierać będziemy ofiary na cele renowacyjno – inwestycyjne naszej parafii.

12. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po Mszach św. można złożyć ofiarę na zakup figur do szopki betlejemskiej do naszego kościoła – zachęcamy do ofiarności na ten cel.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

14. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej Marzenę Błaszak i Dominika Baryłę. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.