XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 18.11.2012 R.

1. Za tydzień przeżywać będziemy ostatnią niedziele roku kościelnego, obchodzoną jako Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu; odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa z aktem oddania.

2. Także w przyszła niedzielę przybędzie do naszej parafii ojciec oblat z Markowic wraz z juniorystami; po Mszach świętych będzie można zaopatrzyć się w kalendarz misyjny na przyszły rok kalendarzowy.

3. Przygotowujemy się w naszej rodzinie parafialnej do przyjęcia relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, co nastąpi w kwietniu przyszłego roku. Pierwszym etapem tego przygotowania będzie pielgrzymka śladami błogosławionego do Bydgoszczy, na włocławską tamę i do Warszawy, by tam uczestniczyć we Mszy św. i oficjalnie złożyć pismo z prośbą o przekazanie relikwii wraz z podpisami parafian. Wyjazd zapisanych osób na pielgrzymkę będzie w najbliższą sobotę o godz. 6.30 sprzed kościoła. Zapisane osoby prosimy o dokonanie zapłaty za wyjazd.

4. Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym lub zakrystii; będą czytane od pierwszej niedzieli adwentu.

5. Ks. Kan Paweł Kowalski zaprasza kolejarzy do udziału we Mszy św. w wigilie patronki kolejarzy św. Katarzyny w sobotę 24 listopada o godz. 17.00 w kościele Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu.

6. W poniedziałek 19 listopada o godz. 12.00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa odbędzie się promocja książki kard. Bolesława Filipiaka „Listy z Rzymu”. Na to spotkanie zapraszają organizatorzy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. .

8. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej: Jerzego Kossaka. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.